Chcesz zrzucić kilka kilogramów – zobacz, od czego zacząć

1 lutego, 2022
[ssba]

Jedno z najczęstszych postanowień noworocznych, ale nie tylko, dotyczy odchudzania. Chęć zrzucenia kilku kilogramów po jesienno-zimowym przybraniu towarzyszy wielu osobom. Też należysz do tej grupy? Sprawdź, od czego zacząć, by schudnąć nie tylko efektywnie, ale i zdrowo.

Kiedy najlepiej zacząć się odchudzać?

Kiedy jest najlepszy czas na to, by zrzucić kilka kilogramów? Wbrew pozorom czas ma duże znaczenie dla sukcesu Twojego projektu. Nie rozpoczynaj odchudzania w chwili, gdy cierpisz na przewlekły stres lub brakuje Ci snu. Kortyzol, nazywany też hormonem stresu, sprawia, że zwiększa się Twój apetyt na tłuste potraw oraz słodycze. Nie podejmuj decyzji o odchudzaniu w takim momencie, bo szybko możesz się zniechęcić. Zacznij od uspokojenia swoich myśli i mentalnego przygotowania się do odchudzania. Wtedy też ryzyko spowolnienia przemiany materii i wystąpienia efektu jo-jo wyraźnie się zmniejszy.

Co trzeba wiedzieć, zaczynając dietę?

Oprócz określenia odpowiedniego czasu odchudzanie wymaga też wyznaczenia realnego celu. Najlepszym pomysłem jest podzielenie całego procesu na poszczególne etapy, co będzie Cię też motywować do dalszej pracy. Będziesz mieć możliwość także regularnego kontrolowania swoich postępów. Pamiętaj jednak, że zbyt szybka utrata masy ciała nie jest polecana. Początkowo kilogramy możesz gubić szybciej, ale z czasem stracenie 1 kilograma masy ciała tygodniowo powinno Cię satysfakcjonować.

Nie zawsze waga jest odpowiednim miernikiem Twojego sukcesu. Zmienny cykl u kobiet może powodować naturalne wahania wagi, które nie powinny niepokoić. Warto też mierzyć się w obrębie talii, bioder czy też biustu. Utrata centymetrów w kluczowych partiach będzie sygnałem, że Twoje odchudzanie przynosi efekty.

Dobrym pomysłem na zgubienie zbędnych kilogramów jest zastosowanie diety sokowej. Szczegóły na temat diety sokowej i ile można schudnąć, znajdziesz na stronie: http://fit-juice.pl/faq/. Zastosowanie w nich metody cold press sprawia, że soki zachowują wszystkie witaminy i składniki odżywcze. Podczas 3 dni diety sokowej można zgubić nawet 2 kilogramy. Istotne jest także stosowanie zbilansowanej diety pomiędzy kuracjami sokowymi. To przynosi najlepsze rezultaty dla zdrowia i sylwetki.

Aktywność fizyczna — niezbędna podczas odchudzania

Oprócz diety w procesie odchudzania istotne są ćwiczenia fizyczne. Dzięki nim w prosty sposób uregulujesz przemianę materii, poprawisz swoją kondycję i wygląd skóry, a także zadbasz o dobre samopoczucie. Najefektywniej spalisz kalorie w trakcie ćwiczeń kardio, a więc uprawianych przez przynajmniej 30 minut z umiarkowaną intensywnością. Poprawiają wytrzymałość, angażują układ krwionośny i oddechowy.

Pamiętaj o odpoczynku i śnie

Istotna w procesie regeneracji jest także odpowiednia dawka relaksu. W trakcie odchudzania pamiętaj więc, by porządnie się wysypiać i odpoczywać, zwłaszcza po każdym treningu. W ten sposób utracie wagi będzie towarzyszyła dobra kondycja oraz świetne samopoczucie.

Komentarze

Dodaj komentarz