Co wypłukuje furagina

Co wypłukuje furagina

wrzesień 3, 2021
Email this to someoneShare on Facebook0Print this page

Furagina należy do grupy grupy chemioterapeutyków. Jego mechanizm działania opiera się na hamowaniu powstawania kwasów nukleinowych w bakteriach, uniemożliwiając ich rozmnażanie. Niszczy zewnętrzną powłokę bakterii i ich błonę cytoplazmatyczną.
Ponadto drobnoustroje są tłumione najważniejsze cykle biochemiczne (w tym – łańcuch oddechowy i cykl kwasu cytrynowego), a to narusza ich funkcje życiowe, powodując, że bakterie zaczynają wytwarzać mniej produktów odpadowych i toksyn. Prowadzi to do poprawy stanu pacjentów przed śmiercią patogenów.

Furagin działa na bakterie Gram-ujemne (gronkowce, paciorkowce) i Gram-ujemne (E. coli, Salmonella, Shigella, Klebsiella). Zastosowanie furagin nieskuteczne w przypadkach, gdy czynnikami zakaźnymi są Pseudomonas aeruginosa, enterokoki, Proteus, serratsii i niektóre inne mikroorganizmy.

Ten lek jest w stanie aktywować układ odpornościowy. Furagina zwiększa poziom nieswoistych białek ochronnych we krwi i zwiększa zdolność białych krwinek do niszczenia szkodliwych bakterii. Te charakterystyczne zdolności do określania korzyści ze stosowania furaginy w porównaniu z innymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi.

Lek stosuje się w leczeniu infekcji dróg moczowych, ostrych i przewlekłych nawracających (zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie cewki moczowej, infekcje żeńskich narządów płciowych). Nadaje się dla dzieci oraz do długotrwałego cewnikowania pęcherza moczowego u dorosłych.

W opinii Furagin jako roztwór do zastosowań zewnętrznych skuteczny w leczeniu zapalenia rogówki, zapalenia spojówek, oparzeń, ran ropiejących pod wpływem mycia. Jako środek zapobiegający infekcjom służy do diagnostyki (cystoskopia) i manipulacji operacyjnej w urologii, do płukania ubytków z ropniakiem opłucnej, zapaleniem otrzewnej.
Lek działa tylko na wrażliwe na niego mikroorganizmy.

Furagina a wypłukiwanie magnezu i potasu z organizmy

Można znaleźć przesłanki na temat, że furagin wypłukuje potas oraz magnez. Pacjenci wskazują, że pojawiają się czasem skurcze w trakcie brania furaginy, to mogłoby sugerować niedobór magnezu jak i potasu. Odnotowało również efekt rozbicia w trakcie kuracji furaginą. Jednak warto zaznaczyć, że złe samopoczucie nie musi wynikać z wypłukiwania minerałów, a po prostu z samego działania leku. Dlatego warto poinformować lekarza, a wszystkich dolegliwościach pojawiających.
Można zapobiegawczo przyjmować suplementacje magnezem oraz potasem. Według niektórych źródeł, lekarze są zgodni co to wypłukiwania potasu z organizmu podczas stosowania furaginy.

Email this to someoneShare on Facebook0Print this page

Komentarze

Dodaj komentarz