Co wypłukuje furagina

Co wypłukuje furagina

3 września, 2021
[ssba]

Furagina należy do grupy grupy chemioterapeutyków. Jego mechanizm działania opiera się na hamowaniu powstawania kwasów nukleinowych w bakteriach, uniemożliwiając ich rozmnażanie. Niszczy zewnętrzną powłokę bakterii i ich błonę cytoplazmatyczną.
Ponadto drobnoustroje są tłumione najważniejsze cykle biochemiczne (w tym – łańcuch oddechowy i cykl kwasu cytrynowego), a to narusza ich funkcje życiowe, powodując, że bakterie zaczynają wytwarzać mniej produktów odpadowych i toksyn. Prowadzi to do poprawy stanu pacjentów przed śmiercią patogenów.

Furagin działa na bakterie Gram-ujemne (gronkowce, paciorkowce) i Gram-ujemne (E. coli, Salmonella, Shigella, Klebsiella). Zastosowanie furagin nieskuteczne w przypadkach, gdy czynnikami zakaźnymi są Pseudomonas aeruginosa, enterokoki, Proteus, serratsii i niektóre inne mikroorganizmy.

Ten lek jest w stanie aktywować układ odpornościowy. Furagina zwiększa poziom nieswoistych białek ochronnych we krwi i zwiększa zdolność białych krwinek do niszczenia szkodliwych bakterii. Te charakterystyczne zdolności do określania korzyści ze stosowania furaginy w porównaniu z innymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi.

Lek stosuje się w leczeniu infekcji dróg moczowych, ostrych i przewlekłych nawracających (zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie cewki moczowej, infekcje żeńskich narządów płciowych). Nadaje się dla dzieci oraz do długotrwałego cewnikowania pęcherza moczowego u dorosłych.

W opinii Furagin jako roztwór do zastosowań zewnętrznych skuteczny w leczeniu zapalenia rogówki, zapalenia spojówek, oparzeń, ran ropiejących pod wpływem mycia. Jako środek zapobiegający infekcjom służy do diagnostyki (cystoskopia) i manipulacji operacyjnej w urologii, do płukania ubytków z ropniakiem opłucnej, zapaleniem otrzewnej.
Lek działa tylko na wrażliwe na niego mikroorganizmy.

Furagina a wypłukiwanie magnezu i potasu z organizmy

Można znaleźć przesłanki na temat, że furagin wypłukuje potas oraz magnez. Pacjenci wskazują, że pojawiają się czasem skurcze w trakcie brania furaginy, to mogłoby sugerować niedobór magnezu jak i potasu. Odnotowało również efekt rozbicia w trakcie kuracji furaginą. Jednak warto zaznaczyć, że złe samopoczucie nie musi wynikać z wypłukiwania minerałów, a po prostu z samego działania leku. Dlatego warto poinformować lekarza, a wszystkich dolegliwościach pojawiających.
Można zapobiegawczo przyjmować suplementacje magnezem oraz potasem. Według niektórych źródeł, lekarze są zgodni co to wypłukiwania potasu z organizmu podczas stosowania furaginy.

Komentarze

Dodaj komentarz