Ćwiczenia w zimowe dni

22 grudnia, 2023
[ssba]

Zimą ciężko utrzymac stopień aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, więc warto skupić się na ćwiczeniach wykonywanych w domu. Ćwiczenia pomoga nam zarówno w utrzymaniu kondycji i smukłej sylwetki, jak i pozytywnie wpłyna na wykonywanie pozostałych obowiązków. Proponujemy wykonywanie ćwiczeń rano, żeby rozbudzić się i z dużą dozą motywacją zacząć dzień. Jest to szczególnie ważne, gdy warunki za oknem nie zachęcają do działania – krótki dni i niska temperatura.

Pierwsze z polecanych ćwiczeń to skakanie na skakance. Jest to świetny sposób na spalenie kalorii i wzmocnienie mięśni. Możesz wykonać serię skoków przez określony czas, np. 1 minuta, a następnie odpocząć przez 30 sekund. Postaraj się powtórzyć tę serię skoków kilka razy.

Inną metodą na domowe ćwiczenia jest wykonywanie przysiadów. Przysiady są doskonałym ćwiczeniem do wzmacniania mięśni nóg. Wykonywanie przysiadów rozpoczynamy od stawania prosto. Nastepnie rozstaw stopy na szerokość bioder i zegnij kolana tak, aby tworzyły kąt prosty. Na koniec wróć do pozycji wyjściowej. Najlepiej powtórz tę czynność 10-15 razy w 3 seriach.

Kolejnym domowym ćwiczeniem są pompki. Pompki to świetne ćwiczenie siłowe, które angażuje wiele mięśni, w tym mięśnie klatki piersiowej, ramion i pleców. Połóż się a następnie na wprost na rękach i palcach stóp, zegnij ramiona, zbliżając klatkę piersiową do podłogi, na koniec podnieś się do pozycji wyjściowej. Warto powtórzyć czynność 8-12 razy w 3 seriach.

Inne świetne ćwiczenie domowe to plank. Plank to ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha i pleców. Połóż się na podłodze, oprzyj się na przedramionach i palcach stóp, utrzymując prostą linię ciała. Wytrzymaj w tej pozycji przez 30-60 sekund, a następnie odpocznij przez 30 sekund. Wykonaj planka kilka razy.

Jeśli masz dostęp do ciężaru, np. hantla lub butelki z wodą, możesz wykonać martwy ciąg. Najpierw stań prosto. Nastepnie trzymając ciężar przed sobą, pochyl się w pasie. Potem zegnij kolana, aby opuścić ciężar wzdłuż nóg. Na koniec wróć do pozycji wyjściowej. Dobrze jest powtórzyć ćwiczenie 8-12 razy w 3 seriach.

Odpowiednie ćwiczenia wpłyna pozytywnie na Twoją kondycję, a jednocześnie sprawią, ze zimowe miesiące miną znacznie szybciej i przyjemniej. Podczas wykonywania ćwiczeń pamiętaj o ich poprawności – zwiększy do efektywność treningu i uchroni Cię przed kontuzjami. W poprawnym wykonywanie ćwiczeń może Ci pomóc system 4Motion Wirtualny Trener. Więcej o nim przeczytasz na 4Motion-system.pl

Komentarze

Dodaj komentarz