Ćwiczysz i trzymasz dietę, a niechciany tłuszcz nadal nie chce zniknąć? Mamy na to rozwiązanie!

28 lutego, 2023
[ssba]


Dwoisz się i troisz na sali treningowej, aby osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę i, mimo że waga spada, to niechciany tłuszczyk nadal utrzymuje się na Twoim ciele? Mamy na to idealne rozwiązanie, choć dla niektórych może nieco kontrowersyjne, ale jak to się zwykło mawiać “wszystko jest dla ludzi”. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co mamy na myśli — zostań z nami do końca artykułu.

Jak zrzucić tłuszcz z brzucha?

Jeśli zmagasz się z niechcianą oponką w pierwszej kolejności postaw na pełnowartościowe i zdrowe posiłki, jednak o niższej kaloryczności niż Twoje całkowite dzienne zapotrzebowanie, czyli tak zwaną redukcję. Poza odpowiednim odżywianiem zadbaj o ruch, który podkręci Twój metabolizm, poprawi twoje samopoczucie, a przede wszystkim spali co nieco z przyjmowanych w ciągu dnia kalorii. Jednak jeśli mimo diety i regularnych treningów, Twój brzuch, biodra czy uda nadal pozostają w nienaruszonym stanie, może pora pomyśleć o bardziej radykalnych krokach? Medycyna estetyczna — zabieg liposukcji to jeden z lepszych pomysłów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów Twojego ciała, którego wcale należy się bać, a tym bardziej demonizować.

Na czym polega zabieg liposukcji?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów liposukcji — tradycyjna, laserowa lub ultradźwiękowa, obecnie najczęściej stosowane są dwie ostatnie. W medycynie estetycznej zanim jednak lekarz przystąpi do odsysania tkanki tłuszczowej, w pierwszej kolejności znieczula dany obszar ciała, tak, że zabieg jest zupełnie bezbolesny i nieodczuwalny lub w prowadza w stan narkozy całkowitej. Laser lub ultradźwięki pozwala “rozpuścić” komórki tłuszczowe, dzięki czemu podczas zabiegu nie uszkadza się innych tkanek w ciele. W zależności od obszaru ciała oraz ilości tłuszczu, jakiego chcemy się pozbyć, zabieg trwa od 2 do 5 godzin.

Działania po zabiegu liposukcji

Po zabiegu liposukcji należy pozostać w klinice przez jedną dobę. Pacjentka bądź pacjent przez kilka dni powinni nosić specjalny kombinezon uciskowy, którego funkcją jest zmniejszenie powstałego obrzęku. Czas rekonwalescencji po wykonanej liposukcji wynosi dwa tygodnie, w tym czasie powinno unikać się aktywności fizycznej, dużego wysiłku, opalania oraz przebywania w saunie.

Medycyna estetyczna; zabieg liposukcji — co jeszcze warto wiedzieć?

Przed zabiegiem liposukcji należy wykonać komplet badań. Warto pamiętać, że każda osoba jest indywidualnie prowadzona przez lekarza specjalistę, dlatego powyższe dane czy informacje niekiedy mogą się różnić.

Komentarze

Dodaj komentarz