Czy suplementy diety i trening mogą poprawić komfort życia?

23 kwietnia, 2024
[ssba]

Naukowcy udowodnili już, że siedzący tryb życia bardzo negatywnie wpływa na zdrowie człowieka. W celu więc poprawy komfortu swojego życia należy zmienić swoją dietę oraz zadbać o prawidłową aktywność fizyczną. W poniższym artykule opisano, jak należy się odżywiać oraz jakie treningi wykonywać, aby poprawić jakość swojego życia. Dodatkowo, wskazano też suplementy diety, które warto włączyć do swojego jadłospisu, aby poprawić swoje zdrowie oraz samopoczucie.

Wpływ braku ruchu na obniżenie komportu i jakości życia

Wiele publikacji naukowych głosi, że brak ruchu negatywnie odbija się na człowieku. Warto więc w tym miejscu przytoczyć najważniejsze argumenty lekarzy, które zachęcają do zmiany swojego stylu życia:

  1. Brak ruchu powoduje tycie
    Aktywność fizyczna wpływa zarówno na masę ciała człowieka, jak i jego masę mięśniową, czyli ogólny wygląd zewnętrzny. Właśnie dlatego, warto zapisać się na siłownię oraz zawalczyć o swój organizm, aby wyglądał estetycznie i zdrowo.
  2. Brak ruchu powoduje niewydolność płuc
    W tym przypadku nie chodzi już wyłącznie o estetykę, ale o życie człowieka. Brak aktywności fizycznej powoduje bowiem wzrost częstotliwości oddechów oraz pojawienie się licznych chorób układu oddechowego. Jest to zatem niebezpieczne dla zdrowia.
  3. Brak ruchu powoduje, że mniej tlenu dociera do krwi
    Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, gdyż niedotlenione mięśnie prowadzą do ich niewydolności. Mało tego, niedotlenienie organizmu prowadzi też do gorszej pracy serca, które w pewnym momencie zaczyna tracić swoją masę oraz objętość. Jednocześnie człowiek zaczyna dostrzegać u siebie podwyższone tętno, zanik mięśni oraz problemy z ciśnieniem krwi.
  4. Brak ruchu powoduje problemy ze stawami oraz z kośćmi
    Osoby, które bagatelizują aktywność fizyczną mają problem z poruszaniem się. Każdy ruch zaczyna bowiem sprawiać ból. Powodem takiej sytuacji może być fakt, że organizm człowieka, prowadzącego siedzący tryb życia, wypłukuje fosfor oraz wapń. Wskutek tego dochodzi do osłabienia kości, a z czasem także do chorób, typu: osteoporoza czy atrofia.
  5. Brak ruchu powoduje cukrzycę
    Podniesiony cukier we krwi jest skutkiem zmniejszenia się wrażliwości mięśni na insulinę.
  6. Brak ruchu powoduje spadek odporności człowieka
    Osoba prowadząca siedzący tryb życia musi liczyć się z tym, że jej organizm jest bardziej narażony na grzyby, bakterie czy wirusy. Wskutek tego częściej więc może uskarżać się na grypę, przeziębienie, a nawet infekcję.
  7. Brak ruchu prowadzi do obniżenia samopoczucia psychicznego
    Ludzie, chodzący na siłownię lub ćwiczący w domu, pozbywają się w ten sposób napięcia oraz stresu. Osoby nieaktywne fizycznie są natomiast narażone na trzymanie w sobie negatywnych emocji. Wskutek tego mogą więc odczuwać chroniczne zmęczenie, prowadzące nawet do depresji.
  8. Brak ruchu prowadzi do innych objawów, widocznych gołym okiem
    Siedzący tryb życia może powodować drętwienie kończyn, zawroty głowy, a nawet zaparcia.

Z powyższych punktów wynika, że człowiek powinien zadbać o detoksykację swojego organizmu oraz wydzielenie w nim odpowiedniej ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia. W tym celu wystarczy natomiast robić rozgrzewki każdego dnia, uczęszczać na siłownię lub po prostu chodzić na spacery. Tak niewiele wystarczy, aby zachować zdrowie oraz poprawić komfort swojego życia.

Jak wybrać suplementy diety

Większość sportowców sięga po suplementy diety. Pełnią one bowiem liczne funkcje w organizmie człowieka. Wśród nich można wymienić między innymi: uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów, których nie spożyło się w ciągu dnia, w przygotowanych przez siebie posiłkach, poprawianie samopoczucia, dodawanie siły czy energii do działania, a także przyspieszanie procesów zachodzących w organizmie człowieka, takich jak praca metabolizmu.
Najczęściej wybieranymi suplementami diety są: zielona herbata, kofeina, kreatyna, odżywki białkowe, ashwagandha oraz witamina B12. Przed rozpoczęciem ich przyjmowania warto jednak skontaktować się z dietetykiem, w celu potwierdzenia, że środki te sprawdzą się w przypadku konkretnej osoby. Warto bowiem w tym miejscu podkreślić, że każdy człowiek jest inny oraz prowadzi inny styl życia. W związku z tym, każdy potrzebuje innego wsparcia ze sklepu ze sterydami.
Czasami sięgnięcie po jeden suplement diety może sprawić, że komfort życia danego człowieka gwałtownie zmieni się na lepsze. Właśnie dlatego, warto zaczerpnąć informacji na ten temat oraz sprawdzić możliwości, jakie daje współczesna medycyna.

Dlaczego warto zadbać o odpowiedni poziom testosteronu

Testosteron to męski hormon, którego niedobory zagrażają życiu i zdrowiu mężczyzny. Warto bowiem zaznaczyć, że hormon ten odpowiada za większość funkcji życiowych oraz prawidłowe samopoczucie mężczyzny.
Niedobór testosteronu w organizmie prowadzi zazwyczaj do problemów w sypialni, gwałtownego przybierania na wadze, depresji, utraty męskich cech płciowych, a także do wahań nastroju. Nie są to jednak jedyne skutki niedoboru testosteronu.
W celu zbadania poziomu testosteronu w organizmie mężczyzny, warto zrobić badanie krwi. Następnie należy udać się z wynikami do specjalisty, który odczyta wyniki oraz wskaże sposoby ich poprawienia. Warto bowiem zaznaczyć, że niski poziom testosteronu można poprawić także poprzez naturalne sposoby, typu: zwiększona aktywność fizyczna, przyjmowanie witaminy D ze słońca lub w postaci tabletek, zażywanie cynku, zmianę diety czy odpoczynek. Niestety, w przypadku niektórych mężczyzn będzie konieczne przeprowadzenie terapii hormonalnej. Należy jednak przetrwać ten okres, aby szybko i prawidłowo przywrócić sobie zdrowie.

Czy trening na siłowni może wpłynąć na lepsze samopoczucie

Większość osób myśli, że aktywność fizyczna wiąże się wyłącznie z siłownią. Nie jest to oczywiście prawdą. Zdrowy ruch może mieć bowiem miejsce zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu, przed komputerem. Właśnie dlatego, istnieje wiele kanałów na YouTube, gdzie profesjonalni trenerzy personalni pokazują jak ćwiczyć i co, aby zrzucić zbędne kilogramy, zbudować wymarzoną masę mięśniową czy po prostu pozbyć się w ten sposób stresu wyniesionego z pracy.
Niezależnie od miejsca wykonywania ćwiczeń, ich jakości oraz ilości, każda aktywność fizyczna poprawia samopoczucie człowieka, poprzez wydzielanie hormonów szczęścia, znanych jako endorfiny.

Komentarze

Dodaj komentarz