DEMAKIJAŻ – PIERWSZY ETAP PIELĘGNACJI

DEMAKIJAŻ – PIERWSZY ETAP PIELĘGNACJI

8 czerwca, 2015
[ssba]

DEMAKIJAŻ – PIERWSZY ETAP PIELĘGNACJI

Demakijaż twarzy to podstawa pielęgnacji, usuwa zanieczyszczenia fizjologiczne ( nadmiar sebum, potu, martwe komórki ), zanieczyszczenia pochodzące z powietrza , warstwę pozostawiona przez preparaty pielęgnacyjne oraz resztki makijażu. Uwolniona od zanieczyszczeń skóra jest czysta, co umożliwia jej swobodne oddychanie, odzyskuje świeżość i blask.
Kosmetyki do demakijażu powinny chronić składniki naturalne obecne w powierzchniowych warstwach naskórka , utrzymując :
-Fizjologiczne ph, miedzy 5 i 6,
-optymalny poziom nawilżenia ,
-funkcję bariery ochronnej.
Najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków do typu cery.
Do skóry suchej najlepiej wybierać mleczko, które nie tylko usuwa makijaż, ale również zabezpiecza skórę, zostawiając na niej ochronny filtr. Mleczko zawiera najwięcej składników nawilżających m.in. oleje roślinne, wyciągi z alg i owoców. Trzeba pamiętać ,żeby po mleczku użyć tonik, który doskonale tonizuje i przywraca właściwe ph .
Cerę wrażliwą należy oczyszczać hypoalergicznymi zmywaczami o lekko tłustej konsystencji z jak najmniejszą zawartością substancji zapachowych.

Tonik ma zadanie odświeżyć, ukoić skórę i uszczelnić naczynka.
Skórę mieszaną, tłustą , łojotokową najlepiej oczyszczać żelem lub pianką. Takie kosmetyki usuwają nadmiar sebum, ściągają rozszerzone pory i zapobiegają świeceniu się skóry. Zawierają również substancje antybakteryjne.
Dobrym preparatem do demakijażu jest też płyn micelarny. Kosmetyk ten składa się z cząsteczek hydrofilowych i hydrofobowych. Dzięki nim skóra jest dobrze oczyszczona.

Płyny micelarne mają zwykle minimalną ilość barwników i konserwantów – dlatego nie podrażniają skóry. Doskonale usuwają zanieczyszczenia i nadmiar sebum nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka.

Zapomnijmy jednak o zwykłym mydle, które bezlitośnie niszczy warstwę ochronną skóry. Badania potwierdzają, że przyczynia się ono do szybszego powstawania zmarszczek.

Powieki i skórę wokół oczu najlepiej oczyszczać preparatami przeznaczonymi do demakijażu oczu. Składniki zawarte w zmywaczach do okolic oczu usuwają makijaż jak również powinny łagodzić, zmniejszać obrzęki i rozświetlać skórę. Unikajmy mocnego pocierania i naciągania skóry – zwłaszcza tej wokół oczu. Jest ona niezwykle delikatna i pozbawiona gruczołów łojowych, a jej szarpanie przyczyni się do powstawania przedwczesnych zmarszczek.
Staranny demakijaż ułatwia skórze odnowę nocą i sprawia, że wygląda ona promiennie w ciągu dnia.

 

 


Materiał opracowany przez specjalistów z Hotelu Senator!

www.hotelsenator.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz