Dlaczego kontrola stanu uzębienia jest tak bardzo ważna?

8 listopada, 2022
[ssba]

Wśród społeczeństwa panuje błędne przekonanie, że utrata zębów to naturalna konsekwencja postępującego wieku. Nic bardziej mylnego. Zęby, o które dba się od najmłodszych lat, mogą pozostać w dobrej kondycji przez długi czas. Nierzadko nawet do późnej starości.

Profilaktyka to klucz do sukcesu

Chcąc zachować swoje zęby w dobrej kondycji na długie lata, należy pamiętać, że profilaktyka w tym przypadku to podstawa. Niestety wiele osób o niej zapomina i w wyniku swoich zaniedbań naraża się na choroby zębów, dziąseł, czy całej jamy ustnej.

Regularne przeglądy stomatologiczne to podstawa. Warto również wykonywać zabiegi profilaktyczne, które pomagają zachować zdrowe i piękne zęby. Profilaktyką możesz uchronić się przed długotrwałym bólem i kosztownym leczeniem. Podczas wizyty kontrolnej, lekarz dentysta Praga Południe sprawdzi stan Twojego uzębienia i w razie potrzeby dobierze odpowiedni sposób postępowania i leczenia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Regularne wizyty u dentysty pomogą Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Kontrola stanu uzębienia u specjalistów pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości na wczesnym etapie. Pozwala to dentyście na zareagowanie odpowiednio wcześnie, obniżając tym samym koszty leczenia.

Zaleca się, aby kontrolna wizyta u lekarza dentysty, miała miejsce minimum dwa razy w roku. Wizyty kontrolne to najszybszy sposób na zauważenie początków chorób zębów i przyzębia m.in. próchnicy. Chore zęby leczy się łatwiej, szybciej i taniej. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze wczesnym stadium choroby. Takie leczenie jest również dla pacjenta o wiele mniej bolesne.

W trakcie trwania takiej wizyty dentyści wykonują również, specjalistyczne zabiegi higieniczne m.in. usuwają w razie potrzeby kamień gromadzący się na zębach i płytkę nazębną. Zwykłe szczotkowanie nie podoła temu zadaniu. Lekarze dentyści udzielają również fachowych porad dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej, sprawdzają umiejętności i oceniają stosowaną pielęgnację. Co szczególnie ważne jest u dzieci.

Jeśli zainteresował Cię temat profilaktyki jamy ustnej, to zapoznaj się z ofertą Dentacity (dentysta – Praga Południe). Znajdziesz tam skuteczne sposoby na zachowanie uzębienia w dobrym stanie.

Komentarze

Dodaj komentarz