Z biegiem lat nasza skóra zaczyna tracić blask i urodę, często zmagamy się z problemami skórnymi oraz widocznymi oznakami starzenia. Szukając rozwiązania dla tych problemów, coraz więcej osób sięga po infuzję tlenową. Ten zabieg kosmetyczny na bazie medycyny estetycznej, może pozwolić uzyskać rewitalizację i ujędrnienie skóry, a także poprawę metabolizmu komórek. Więcej informacji o zabiegu, możliwych efektach, a także przeciwwskazaniach i możliwych skutkach ubocznych znajdziesz w dalszej części.
Na czym polega infuzja tlenowa?
Infuzja tlenowa to metoda polegająca na dostarczaniu tlenu bezpośrednio do organizmu poprzez układ krwionośny. Oznacza to, że tlen podawany jest w postaci aerozolu dożylnego z wodą utlenioną. Tlen dostarczany jest w bardzo krótkim czasie do komórek organizmu, dzięki czemu może przyspieszyć metabolizm oraz przyczynić się do rozrostu i odnowy komórek.
Infuzja tlenowa na twarz – jak przebiega zabieg?
Zabieg infuzji tlenowej na twarz to nic innego jak wprowadzenie wodnego aerozolu z tlenem bezpośrednio na skórę twarzy. Zabieg ten może przyczynić się do oczyszczenia skóry, jej odżywienia oraz poprawienia wartości metabolizmu komórek. Wprowadzanie tlenu w tej formie może zapobiegać również powstawaniu trądziku, a także poprawić strukturę skóry.
Jak się przygotować?
Przygotowanie do zabiegu infuzji tlenowej jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych zabiegów. Należy jednak zrezygnować z picia alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem, a także przyjść na zabieg bez makijażu oraz ze skórą oczyszczoną.
Postępowanie po zabiegu
Po zabiegu infuzji tlenowej na twarz nie ma konieczności ścisłego przestrzegania diety, jednak warto podkreślić, że należy pić dużą ilość wody, aby uniknąć odwodnienia organizmu.Zaleca się unikanie słońca przez kilka dni po zabiegu, a stosowanie kremów z filtrem pozwala na zachowanie zdrowia i urody skóry na dłuższy czas.
Kiedy zabieg może okazać się pomocny?
Infuzja tlenowa może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z różnymi problemami skórnymi. Zabieg może być wykonany na twarzy, szyi i dekolcie. Może pomóc w walce z trądzikiem, wypryskami, poprawić koloryt skóry, zmniejszyć widoczność zmarszczek i zwiększyć elastyczność skóry. Infuzja tlenowa może stymulować metabolizm komórek, dzięki czemu skóra jest odżywiona i rewitalizowana.
Można rozważyć zabieg, gdy nasza skóra wydaje się zmęczona, pozbawiona blasku i witalności. Warto jednak pamiętać, że końcowy efekt zależy od wielu czynników oraz od indywidualnych predyspozycji konkretnej osoby.
Przeciwwskazania do zabiegu
Infuzja tlenowa to zabieg popularny, jednak przed jego wykonaniem warto zastanowić się, czy nie ma przeciwwskazań medycznych. Zabieg nie jest zalecany w przypadku osób z chorobami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy egzema, z cukrzycą, chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobami tarczycy czy w przypadku ciąży. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który poinformuje o możliwym ryzyku, skutkach ubocznych oraz przeciwwskazaniach.
Możliwe skutki uboczne
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, mogą wystąpić pewne skutki uboczne. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, obrzęk i uczucie pieczenia. Mogą pojawić się również drobne krwawienia. Skutki uboczne zwykle ustępują w ciągu kilku dni.
Infuzja tlenowa to zabieg kosmetyczny, który może pomóc w radzeniu sobie z problemami skórnymi i wprowadzeniu skóry w stan rewitalizacji i ujędrnienia. Może okazać się pomocny dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem. Zabieg wymaga konsultacji z lekarzem przed jego wykonaniem.
Więcej informacji można znaleźć w internecie, np. tu: Leaclinic.pl – infuzja tlenowa
Komentarze