Jak bezpiecznie farbować włosy?

10 stycznia, 2023
[ssba]

W dzisiejszych czasach farbowanie włosów u fryzjera to nie jest już konieczność. Wiele kobiet rezygnuje z tego zabiegu u profesjonalisty i próbuje własnych sił w koloryzacji w zaciszu własnego domu.

W dzisiejszych czasach farbowanie włosów u fryzjera to nie jest już konieczność. Wiele kobiet rezygnuje z tego zabiegu u profesjonalisty i próbuje własnych sił w koloryzacji w zaciszu własnego domu. Nawet przejście efektownej metamorfozy może się wydarzyć w naszym własnym domu. Wystarczy samodzielnie kupić farbę i zająć się włosami. Jest jednak kilka aspektów samodzielnego farbowania włosów w domu, na które warto zwrócić uwagę.

Marzenia o blondzie? Ostrożnie!

Blondy w chłodnych odcieniach to wciąż marzenie wielu kobiet. Jednakże uzyskanie jasnego popielatego blondu nie jest takie proste, jak byśmy sobie tego mogli życzyć. Nie wystarczy nałożyć na włosy farby blond, aby efekt był oszałamiający. Jeśli nasze włosy nie są jasne, to nie będzie widać absolutnie żadnego efektu. Dla uzyskania jasnego blondu konieczne jest rozjaśnienie włosów. Używa się do tego celu rozjaśniacza, czyli bardzo mocnej chemii. Jeśli nie wiemy, jak się tym posługiwać, to lepiej nie ryzykujmy. Niewprawne posługiwanie się rozjaśniaczem może nam podrażnić skórę, poparzyć ją, a nawet spalić włosy. Zobacz również  https://www.bardzofaj.pl

Wykonaj próbę

W instrukcji farby do włosów znajdziemy akapit, który wiele osób zazwyczaj pomija. Niestety czasem się okazuje, że próba uczuleniowa, jaką zalecają producenci farb, mogłaby zapobiec nieprzyjemnościom. Każdy z nas ma inną skórę głowy i możemy być wrażliwy na jakiś składnik chemiczny farby, a nawet o tym nie wiedzieć. Dlatego warto wykonać próbę uczuleniową na 48 godzin przed planowanym farbowaniem włosów.

Porządna farba

Farbowanie włosów w domu powinno odbywać się za pomocą możliwie dobrej farby. Musisz bowiem wiedzieć, że standardowe farby znacznie różnią się od tych profesjonalnych. Jeśli w internetowej hurtowni fryzjerskiej kupisz sobie profesjonalną farbę w dobrej cenie, to jednocześnie będziesz mieć pewność, że efekt takiej koloryzacji będzie udany. Farby fryzjerskie mają bardziej skoncentrowane składy i pozwalają na pokrycie włosów o wiele bardziej dokładnie i równomiernie niż farby z drogerii czy marketów.

Komentarze

Dodaj komentarz