Jak działają leki na potencję bez recepty oraz testy na płodność?

6 kwietnia, 2022
[ssba]


 • uroda
  Poradnik: Jak prawidłowo nakładać klej do rzęs?

  Poradnik: Jak prawidłowo nakładać klej do rzęs? Zastanawiasz się, jak osiągnąć perfekcyjny wygląd rzęs, który przetrwa cały dzień bez konieczności poprawek? Sekret tkwi nie tylko w wyborze odpowiednich sztucznych rzęs,…


  Zobacz więcej
Panowie zwykle są niezwykle dumni ze swojej męskości, szczególnie kiedy podczas zbliżeń z partnerką, mogą stanąć na przysłowiowej wysokości zadania. Niemniej jednak w męskiej społeczności, coraz częściej diagnozuje się problemy z potencją. Oczywiście diagnozowanie nie następuje przy pomocy lekarza, gdyż dla panów tego typu problem jest niezwykle wstydliwy i krępujący. Wobec tego poszukują oni skutecznego sposobu na rozwiązanie tej przypadłości, a leki na potencję i testy na płodność, mogą im znacznie pomóc.

Problemy z potencją- dlaczego się pojawiają?

Problemy z potencją są niezwykle powszechne, jednak żaden z mężczyzn się do nich nie przyzna. Jest to bowiem temat niezwykle wrażliwy i panowie wolą unikać go jak ognia. Niemniej jednak zaburzenia potencji nie zawsze mają podłoże chorobowe. Warto wiedzieć, że mogą się one pojawić w wyniku:

 • nadmiernego i długo działającego stresu
 • nieodpowiedniej diety- spożywania zbyt tłustych posiłków czy niedostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych
 • przebytej w przeszłości traumy i lęków przed odrzuceniem
 • niskiej samooceny
 • nadmiernego korzystania z używek
 • braku aktywności fizycznej

Leki na potencję bez recepty- jak działają?

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najszybszych rozwiązań na problemy z potencją są leki na potencję bez recepty. Dostać je można w praktycznie każdej aptece, a ich stosowanie nie wymaga konsultacji lekarskiej. Warto wiedzieć, że leki na potencję najczęściej są preparatami ziołowymi, które nie są niebezpieczne dla męskiego organizmu. W ich składzie najczęściej można odnaleźć żeń-szeń, cytryniec chiński czy guaranę. To właśnie te substancje mają za zadanie stymulować potencję i przywracać panom odpowiedni poziom libido. Tabletki na potencję zwykle działają na podobnej zasadzie. Po pierwsze znacznie zwiększają one ciśnienie krwi, a tym samym strefy erogenne- czyli wrażliwe na bodźce, stają się jeszcze bardziej uwrażliwione. Warto również podkreślić fakt, że tego typu preparaty muszą być stosowane przez dłuższy czas, by mogły przynieść zadowalające rezultaty. W niektórych tabletkach można również odnaleźć sildenafil. Jest to substancja czynna, którą wykorzystuje się głównie celem leczenia zaburzeń erekcji. Jego zadaniem jest rozkurczenie naczyń krwionośnych w prąciu, dzięki czemu ciała jamiste wypełniają się krwią w momencie podniecenia i możliwe jest osiągnięcie pełnej erekcji.

Testy na płodność dla mężczyzn

Problemy z potencją mogą mieć również znacznie inne podłoże. W tym przypadku można wskazać na problemy z ruchomością plemników, co przekłada się na znaczny spadek libido. Niemniej jednak może być to również oznaka niepłodności. Panowie, zanim zdecydują się rozpocząć suplementację, powinni przede wszystkim wykonać testy na płodność. Na szczęście mogą oni uniknąć kłopotliwej wizyty u lekarza, gdyż test na płodność dla mężczyzn można kupić bezpośrednio w dobrze wyposażonej aptece. Zwykle są to testy płytkowe, które pozwalają na określenie tego, czy stężenie plemników w nasieniu utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Pozytywny wynik, oczywiście oznacza, że na tym polu nie występują żadne problemy, niemniej jednak wynik negatywny może wskazywać na problemy z płodnością, które jednak powinny być już zdiagnozowane w obecności specjalisty. Testy te są niezwykle szybkie i wygodne, wystarczy bowiem na płytkę przenieść- przy pomocy dołączonej do testu strzykawki- odpowiednią ilość nasienia, a następnie odczekać około 3 minut na wynik. Testy te są również niezwykle dokładne i wiarygodne.

Komentarze

Dodaj komentarz