Jak gorset wyszczuplający wpływa na sylwetkę?

1 maja, 2023
[ssba]

Martwisz się odstającym brzuchem, który odbiera Ci pewność siebie i sprawia, że żadna stylizacja nie leży dobrze na Twojej figurze? Jeśli chcesz zamaskować nieestetyczne fałdki, dobrym pomysłem może być założenie gorsetu wyszczuplającego. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak noszenie takiej bielizny modelująca wpływa na sylwetkę.

Jak działa gorset wyszczuplający?

Niemal każda kobieta marzy o smukłej sylwetce, na której idealnie leżą ubrania. Stosowanie zdrowej diety i regularna aktywność fizyczna pozwalają zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, jednak na oczekiwane efekty zwykle trzeba długo czekać. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu można uzyskać upragnioną talię osy znacznie szybciej — jest nim założenie gorsetu modelującego.

Dyskretne gorsety wyszczuplające dostępne na sklep.justbeck.com.pl zbierają nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, wyraźnie poprawiając wygląd sylwetki. Główne zastosowanie tego typu damskiej bielizny wysmuklającej to uwydatnienie wcięcia w talii i spłaszczenie brzucha. Zatem założenie gorsetu wyszczuplającego pod sukienką wydaje się być znakomitym rozwiązaniem, ponieważ jest on praktycznie niewidoczny pod ubraniem. Tego typu bielizna modelująca wspomaga również utrzymanie wyprostowanej postawy ciała, odciążając mięśnie pleców, dlatego czasami stosuje się ją przy niewielkich wadach kręgosłupa.

Czy gorset wyszczuplający pomaga przy odchudzaniu?

Regularne noszenie gorsetu wyszczuplającego talię może wpłynąć na utratę kilku centymetrów w obwodzie brzucha, jednak nie zmieni całkowicie typu sylwetki. Dzięki temu, że jest on wykonany z wysokiej jakości lateksu, który podnosi temperaturę ciała, przyśpiesza wypacanie toksyn z organizmu. Specjalny gorset do ćwiczeń ogranicza rozrost mięśni skośnych brzucha, co wpływa na ich wydłużenie i przyczynia się do wysmuklenia talii.

Noszenie tego rodzaju bielizny modelującej sylwetkę często jest wskazane po ciąży, aby przyspieszyć proces powrotu do formy. Usprawnia ona obkurczanie mięśni brzucha i ich regenerację. Korzystne działanie gorsetu wyszczuplającego znajduje odzwierciedlenie również w poprawie elastyczności skóry i jej sprawniejszym wchłanianiu się.

Kiedy nie jest wskazane noszenie gorsetu wyszczuplającego brzuch?

Chociaż korzystanie z gorsetu wyszczuplającego może przynieść zadowalające efekty, to należy pamiętać, że jego noszenie nie zawsze jest wskazane. Tego typu bielizny modelującej sylwetkę nie powinny zakładać osoby cierpiące na wrzody żołądka, refluks i inne schorzenia układu pokarmowego. Kobiety w ciąży i w trakcie miesiączki również nie mogą używać gorsetów wysmuklających talię. Nie wolno także spać w takiej bieliźnie.

Efekty po założeniu gorsetu wyszczuplającego są zauważalne od razu, jednak nie należy całkowicie rezygnować ze zdrowego sposobu odżywiania się i ćwiczeń na rzecz noszenia bielizny modelującej. W naszej ocenie dobrym rozwiązaniem jest stosowanie gorsetu wyszczuplającego jako elementu wspomagającego modelowanie sylwetki.

Komentarze

Dodaj komentarz