Jak wybrać dobre solarium?

19 kwietnia, 2023
[ssba]

Chcesz poprawić swój wygląd i uzyskać równomierną, złocistą opaleniznę? W naszym kraju jest niewiele dni, które pozwalają na zażywanie beztroskich kąpieli słonecznych. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu słońca wiele decyduje się odwiedzić solarium. Jeśli jest to Twoja pierwsza wizyta, na pewno szukasz miejsca, które spełni Twoje oczekiwania i zapewni pożądane rezultaty. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać dobre solarium.

1.Sprawdź opinie innych użytkowników

Przed wyborem solarium warto przejrzeć opinie innych osób, które korzystały z usług danego salonu. Im jest ich więcej i wyższa jest średnia ocen, tym większa szansa na to, że trafisz do miejsca godnego zaufania. Opinie możesz sprawdzić na różnych stronach internetowych, w tym na forach dyskusyjnych, portalach społecznościowych lub na stronie salonu. A może zasięgniesz opinii znajomych? Jeśli mieszkacie w tym samym mieście, taka rekomendacja będzie niezwykle cenna.

2. Wybierz salon z certyfikatami i dobrym wyposażeniem

Kiedy już przejrzysz opinie innych użytkowników, zwróć uwagę na to, czy salon ma certyfikat bezpieczeństwa oraz czy korzysta z nowoczesnych urządzeń. Dobre solarium powinno mieć odpowiednią klimatyzację, system wentylacji oraz zapewnić odpowiednie warunki higieniczne. Istotna jest zatem porządna dezynfekcja – zwróć uwagę na to, jak przygotowane jest łóżko po poprzednim użytkowniku.

3. Skonsultuj się z lekarzem

Jeśli masz skłonność do oparzeń słonecznych lub jesteś podatny na alergie, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem opalania w solarium. Może to być internista lub dermatolog, który pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj opalania i określić czas trwania sesji. Sporą wiedzę na ten temat mają też sami pracownicy solarium.

Źródło: Sunvegas.pl

4. Zwróć uwagę na rodzaj lamp

Rodzaj lamp w solarium jest kluczowy dla uzyskania zdrowej i pięknej opalenizny. Warto zwrócić uwagę na to, czy solarium oferuje lampy UVB lub UVA, różniące się zakresem (od 280 do 400 mm). Promieniowanie UVA powoduje szybkie i widoczne przyciemnienie skóry, a UVB przyspiesza syntezę melatoniny i efekt pojawia się później.

5. Sprawdź ceny

Koszt usług w solarium jest jednym z ważnych czynników przy wyborze salonu. Jednak nie powinien być jedynym kryterium wyboru (zbyt niska cena też jest podejrzana!). Warto wybrać salon oferujący dobrą jakość usług i bezpieczeństwo – ważne, aby koszt szedł w parze z jakością świadczonych usług.

6. Wybierz dogodną lokalizację

Wybierając solarium, warto zwrócić uwagę na lokalizację salonu. Najlepiej pójść tam, gdzie masz blisko, choć dzisiaj wiele osób jest mobilnych i gotowych dojechać do innego części miasta, gdzie zna i lubi obsługę oraz klimat panujący w solarium.

Podsumowując, wybór dobrego solarium może być trudnym zadaniem, ale warto poświęcić czas na znalezienie najlepszego salonu. Jeśli dane miejsce Ci się nie spodoba, zawsze możesz kontynuować sesje opalania w innym.

Komentarze

Dodaj komentarz