Jaki łańcuszek kupić dla dziecka na szyję?

4 kwietnia, 2022
[ssba]

Dzieci są bez wątpienia naszym oczkiem w głowie, więc przykładamy ogromną uwagę do tego, by zapewnić im wszystko to, co najlepsze. W przypadku niezwykle ważnych okazji, jak np. chrzest święty czy pierwsza komunia, chcemy, by nasza pociecha prezentowała się zachwycająco. Wobec tego niezwykle ważne okazuje się dobranie wszystkich elementów i akcesoriów, a najważniejszą rolę, będzie spełniał łańcuszek. Tak więc jaki łańcuszek dla dziecka na szyję dobrać?

Jaka powinna być długość łańcuszka dla dzieci?

Rodzice, wybierając idealny łańcuszek dla dziecka, powinni mieć na uwadze kilka niezwykle ważnych kwestii. Otóż powinien on być przede wszystkim:

  • bezpieczny, tak by nie oplątywał się zbyt ciasno wokół szyi dziecka
  • wygodny, tak by nie sprawiał żadnych problemów podczas jego noszenia

Wobec tego okazuje się, że niezbędne jest dobranie odpowiedniej długości biżuterii. Tak więc łańcuszek dla dziecka- jaka długość? Otóż można powiedzieć, że w wielu przypadkach jest to kwestia indywidualna, gdyż każde dziecko jest inne. Niemniej jednak rodzice chętnie wybierają naszyjniki z białego złota lub ze srebra o długości około 40 do 45 centymetrów. Jednak jak już zostało to wspomniane, każde dziecko jest inne, więc długość takiego naszyjnika powinna być indywidualnie dobrana. Warto więc wybrać się z pociechą do dobrego salonu jubilerskiego i po prostu wybrany łańcuszek przymierzyć. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że jego długość idealnie odpowiada obwodowi szyi dziecka.

Jak wybrać odpowiedni splot łańcuszka?

Łańcuszek dla dziecka zwykle wykonany jest z różnego rodzaju splotów. W większości przypadków najlepiej wybierać te modele, których splot nie jest zbyt masywny i przytłaczający. Oczywiście dużo zależy również od płci dziecka. W przypadku chłopców można śmiało stawiać na nieco większe sploty, które są bardziej wyraziste. Niemniej jednak w przypadku dziewczynek, o wiele lepiej sprawdzą się łańcuszki o drobnych i subtelnych ogniwach. Tak więc rodzice mogą wybierać spośród kilku najpopularniejszych splotów, do których zalicza się:

  • sploty w typie ankier- jest to najbardziej klasyczny i popularny splot, który charakteryzuje się prostymi i podłużnymi oczkami.
  • sploty w typie żmijka- ich cechą charakterystyczną jest to, że są one niezwykle cienkie, gładkie oraz pięknie się błyszczą.
  • sploty w typie kuleczki- to dość prosty łańcuszek, który wyróżnia się ogniwami bez żadnych oczek.
  • sploty w typie warkocz- są to sploty niezwykle gęste, które na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie nieco masywniejszych. W rzeczywistości jednak są one niezwykle eleganckie i dostojne.
  • sploty w typie pancerka- łańcuszki o tym splocie z pewnością będą odpowiednie dla chłopców. Wyróżniają się niezwykłą masywnością, a także klasycznością.

Srebro czy złoto, a może nawet i zawieszka?

Wielu rodziców wybiera łańcuszek dla dziecka na chrzest czy na komunię. Uważają oni, że idealnie do tej okazji będzie komponowała się również zawieszka z krzyżykiem lub medalikiem. Warto jednak zawrócić uwagę, że np. złoty łańcuszek na komunię będzie się w dalszym ciągu świetnie prezentował, bez żadnego dodatku. Co więcej, jeśli rodzice zrezygnują z dodatkowej zawieszki, wówczas tego typu łańcuszek dla dziecka stanie się o wiele bardziej uniwersalny w zastosowaniu. Dla podkreślenia uroku biżuterii można zdecydować się na nieco grubszy splot, a zawieszka wcale nie będzie obowiązkowa. Jeśli zaś chodzi o to, czy lepiej postawić na złoto, czy srebro, to w tym wypadku wszystko uzależnione jest od wyboru rodziców. Oba materiały będą się bowiem pięknie prezentować.

Komentarze

Dodaj komentarz