Jakie meble wybrać do szatni w siłowni?

13 lutego, 2023
[ssba]

Jeśli Twoją pasją jest sport, bez wątpienia nie raz marzyłeś o prowadzeniu własnej siłowni lub klubu fitness. Urządzenie tego rodzaju obiektu wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i planowania. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego lokalu, który będzie łatwo dostępny dla klientów, a jednocześnie będzie odpowiadać potrzebom samej siłowni.

Następnie trzeba zdecydować, jakiego typu sprzęt sportowy będzie potrzebny — od podstawowych hantli po specjalistyczne maszyny do treningu. W końcu wybierz meble metalowe, które zapewnią Twoim gościom bezpieczeństwo, prywatność, komfort i możliwość treningu w spokoju. 

Jakie meble metalowe są niezbędne w siłowni?

Pamiętaj, że wybór odpowiednich mebli do siłowni jest ważnym elementem w urządzeniu siłowni, który przyciągnie klientów i zapewni im komfort podczas treningu. Równie istotne, co urządzenie sal ćwiczeń, jest przygotowanie infrastruktury — zwłaszcza szatni, którą twoi goście odwiedzą na samym początku. Dlatego właśnie metalowe szafki szatniowe pomogą Ci przyciągnąć więcej klientów — bo stworzą dobrą, profesjonalną atmosferę już od początku treningu.

Do szatni w siłowni należy wybrać meble, które będą trwałe, funkcjonalne, łatwe do utrzymania w czystości oraz bezpieczne. Każdy klub, przez który każdego dnia mogą przewijać się setki użytkowników, musi zagwarantować im trening bez wypadków. Jednym z podstawowych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa są wytrzymałe, metalowe szafki szatniowe, które zapewnią bezpieczeństwo i prywatność dla odzieży i przedmiotów osobistych użytkowników.

Jeśli pamiętasz ze szkoły panią woźną krzyczącą, byś zmienił buty przed WF, to wiesz, jak trudno utrzymać w czystości obiekty sportowe. W tym właśnie wypadku przydadzą ci się szafki na buty. Mniejsze metalowe szafki szatniowe można wykorzystać do przechowywania obuwia na zmianę — zapobiegną roznoszeniu brudu po szatni, a Twoim pracownikom ułatwią sprzątanie. 

Ławki szatniowe do Twojej siłowni

W szatni poza szafkami konieczne są ławki, by móc gdzieś usiąść podczas przebierania się lub do odpoczynku. W naszej ofercie możesz znaleźć proste ławki szatniowe lub takie wyposażone w wieszaki — idealne do zawieszenia ręcznika lub koszulki na zmianę. 

Równie ważne są też wieszaki na kurtki lub stojaki na parasole, bardzo istotne w mroźnym i błotnistym polskim klimacie. Wielu gości woli mieć do dyspozycji ławki szatniowe z wieszakami na mokre okrycia wierzchnie oraz szafki szatniowe na bluzy i spodnie – w ten sposób kurtki będą mogły spokojnie wyschnąć.

W ofercie profesmeb.pl znajdują się też zestawy szatniowe, zwłaszcza dla profesjonalnych zawodników — mają wnękę, gdzie możesz zawiesić płaszcze czy koszulki, oraz szafki szatniowe na rzeczy osobiste. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla dużych kompleksów fitness, wyposażonych na przykład w saunę.

Jednak ławki szatniowe to nie wszystko: w szatni możesz też umieścić stół lub blat — dzięki niemu goście będą mogli odłożyć osobisty sprzęt czy bieliznę albo przygotować koktajl proteinowy. Stół jest nieco bardziej przydatny w szatni damskiej niż męskiej — panie będą mogły łatwiej przewinąć dzieci, czy odłożyć gdzieś cenne przedmioty. Alternatywą dla stołów są także metalowe regały i półki — możesz je także wykorzystać, by zaprezentować nagrody, puchary czy medale albo umieścić dekoracje jak rośliny doniczkowe.

Meble metalowe do szatni to także dodatki: wielu gości siłowni nie może sobie wyobrazić szatni bez luster i wag, dzięki którym od razu będą mogli się przekonać o skuteczności treningu. W wielu szatniach lub na sali ćwiczeń mogą też wisieć apteczki pierwszej pomocy — warto, by były widoczne i łatwo dostępne. Trudno też zapomnieć o koszach na śmieci, które pozwolą Twoim klientom i pracownikom zachować czystość. Dzięki antyseptyczności, jaka cechuje meble metalowe, dobrze urządzona szatnia pomoże Twoim gościom zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Komentarze

Dodaj komentarz