Jakie suplementy powinni stosować Polacy? Niedobory witamin i minerałów wśród ludności

15 grudnia, 2022
[ssba]

Zdrowy tryb życia oraz zrównoważona dieta to tematy, które w ostatnich czasach przybierają znacznie na wartości. Pośród różnorodnych form aktywności należy również zwrócić uwagę na zagadnienie związane z odżywianiem. To jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych, która pozwala nam na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, energii, ale też witamin czy minerałów. Składniki odżywcze przyczyniają się z kolei do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety, pomimo szerokiego nagłośnienia tematu, wiele osób zapomina o odpowiedniej suplementacji. Na szczęście, istnieją rozwiązania, takie jak polskie suplementy diety od Aura Herbals, które pomagają w walce ze wspomnianymi niedogodnościami. A z jakimi niedoborami witamin i minerałów borykają się Polacy?

Grupy najbardziej narażone na niedobory 

Na wstępie należy wziąć pod lupę grupy osób, które najbardziej są narażone na jakiekolwiek niedobory. W tym gronie znajdują się przede wszystkim osoby starsze, kobiety w ciąży oraz weganie. Szczególnie interesująca jest ostatnia grupa. Dieta wegańska jest uznawana powszechnie za niesamowicie korzystną dla zdrowia. Pozwala chronić organizm przed wieloma chorobami, takimi jak cukrzyca czy choroba niedokrwienna serca. Niemniej jednak rezygnując z mięsa i produktów pochodzenia mięsnego należy mieć na uwadze, że po określonym czasie można zacząć zmagać się z problemami niedoboru witamin i minerałów.

Ponadto, wśród populacji narażonej na niedobory należy wskazać również sportowców. Osoby aktywnie fizycznie posiadają wyższe zapotrzebowanie na energię oraz wszelkiego rodzaju substancje odżywcze. W związku z tym znajdują się niejako z automatu w gronie osób o wyższym zapotrzebowaniu na konkretne makro i mikroelementy. Spośród tej grupy możemy wymienić takich, którzy o tym zapominają. A to w konsekwencji przekłada się na niedobory witamin i minerałów. Świetną odpowiedzią na zapotrzebowanie są polskie suplementy diety od Aura Herbals. To produkty, które pozwolą na uzupełnienie odpowiednich niedoborów. Wraz z odpowiednio zbilansowaną dietą są pomocne w utrzymaniu naszego organizmu w dobrej kondycji. 

Na jakie niedobory cierpią Polacy? 

Analizując niedobory witamin i minerałów wśród Polaków z pewnością należy wskazać na witaminę D. A ta, jak wiadomo, pochodzi w znacznej części ze słońca. Niestety, klimat w jakim żyjemy, powoduje, że jesienne czy zimowe wieczory są zdecydowanie zbyt długie, aby zapewnić optymalny poziom stężenia tego składnika. Ponadto, do gry wchodzą wszelkiego rodzaju prace biurowe czy magazynowe, które jeszcze bardziej ograniczają nasz dostęp do słońca. Efektem tego są niedobory witaminy D. Tą z kolei można odpowiednio uzupełniać. Pomocne okażą się polskie suplementy diety od Aura Herbals. Produkty, dzięki którym będziemy w stanie zadbać o prawidłową równowagę naszego organizmu. 

Poza tym, często wskazuje się na niedobory wapnia, cynku, potasu czy magnezu. Co ciekawe, według niektórych badań, nawet 90% osób może spożywać zbyt mało wapnia. Niedobory magnezu biorą się z kolei często poprzez nadmierny stres i nadmiarowe picie kawy, która przyczynia się do usuwania tego składnika z organizmu. Dodatkowo, nie pomaga tutaj dieta uboga w produkty wysokomagnezowe, takie jak orzechy, kakao, rośliny strączkowe czy banany. Co więcej, równie istotny problem występuje w przypadku potasu. Niedobory tego składnika, odpowiedzialnego m.in. za prawidłową pracę serca, powinny być w odpowiedni sposób suplementowane.

Komentarze

Dodaj komentarz