Kiedy pić siemię lniane rano czy wieczorem

Kiedy pić siemię lniane rano czy wieczorem

3 września, 2021
[ssba]

Siemię lniane to pożywienie, które jest często używane do odchudzania oraz jako zamiennik innych pokarmów w niektórych dietach, takich jak zamiennik jajek w dietach wegańskich. Zawiera dużo błonnika, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, ma również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Aby pić siemię lniane, przygotuj wodę z siemienia lnianego, dodaj wodę lub olej z siemienia lnianego do ulubionych napojów lub zmiel świeże siemię lniane z koktajlami. Możesz także kupić napoje z siemienia lnianego w lokalnym sklepie spożywczym.

Składniki do przygotowania siemienia lnianego:

  • 1 łyżeczka (5 g) mielonego siemienia lnianego
  • 1 szklanka (250 ml) wody
  • Sok z cytryny (opcjonalnie)


Pamiętaj!

Pij tylko 1 szklankę (250 ml) wody z siemienia lnianego dziennie. Picie zbyt dużej ilości wody z siemienia lnianego nie zabije cię, ale może powodować wzdęcia, gazy i biegunkę (w skrajnych przypadkach). [1] Ogólnie zaleca się picie tylko 1 szklanki (250 ml) wody z siemienia lnianego dziennie.

Ciekawostka – Spożywanie nasion lnu może pomóc zmniejszyć stan zapalny w organizmie ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-3. Siemię lniane jest również bogate w rozpuszczalny błonnik, więc jest korzystne w zapobieganiu zaparciom i usuwaniu toksyn i odpadów z organizmu. Ponadto siemię lniane może pomóc zrównoważyć hormony dzięki jakości fitoestrogenów.

Kiedy pić siemię lniane rano czy wieczorem
Każda pora jest dobra na spożywanie siemienia lnianego. Jednak wiele przesłanek mówi o tym, aby siemię lniane nie było pite późnym wieczorem. Wieczór za to jest dobrym momentem na przygotowanie siemienia lnianego. Po prostu wieczorem przed pójściem spać do 3 łyżek siemienia lnianego dodaj 4 szklanki – około litr wrzącej wody i zostawić na noc.
Jako, że z kolei istnieją przesłanki, że to rano byłoby idealną porą, by pić siemię lniane warto zastosować powyższą poradę przygotowania go wieczorem i spożywania ze śniadaniem.

Komentarze

Dodaj komentarz