Kiedy pić siemię lniane rano czy wieczorem

Kiedy pić siemię lniane rano czy wieczorem

wrzesień 3, 2021
Email this to someoneShare on Facebook0Print this page

Siemię lniane to pożywienie, które jest często używane do odchudzania oraz jako zamiennik innych pokarmów w niektórych dietach, takich jak zamiennik jajek w dietach wegańskich. Zawiera dużo błonnika, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, ma również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Aby pić siemię lniane, przygotuj wodę z siemienia lnianego, dodaj wodę lub olej z siemienia lnianego do ulubionych napojów lub zmiel świeże siemię lniane z koktajlami. Możesz także kupić napoje z siemienia lnianego w lokalnym sklepie spożywczym.

Składniki do przygotowania siemienia lnianego:

  • 1 łyżeczka (5 g) mielonego siemienia lnianego
  • 1 szklanka (250 ml) wody
  • Sok z cytryny (opcjonalnie)


Pamiętaj!

Pij tylko 1 szklankę (250 ml) wody z siemienia lnianego dziennie. Picie zbyt dużej ilości wody z siemienia lnianego nie zabije cię, ale może powodować wzdęcia, gazy i biegunkę (w skrajnych przypadkach). [1] Ogólnie zaleca się picie tylko 1 szklanki (250 ml) wody z siemienia lnianego dziennie.

Ciekawostka – Spożywanie nasion lnu może pomóc zmniejszyć stan zapalny w organizmie ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-3. Siemię lniane jest również bogate w rozpuszczalny błonnik, więc jest korzystne w zapobieganiu zaparciom i usuwaniu toksyn i odpadów z organizmu. Ponadto siemię lniane może pomóc zrównoważyć hormony dzięki jakości fitoestrogenów.

Kiedy pić siemię lniane rano czy wieczorem
Każda pora jest dobra na spożywanie siemienia lnianego. Jednak wiele przesłanek mówi o tym, aby siemię lniane nie było pite późnym wieczorem. Wieczór za to jest dobrym momentem na przygotowanie siemienia lnianego. Po prostu wieczorem przed pójściem spać do 3 łyżek siemienia lnianego dodaj 4 szklanki – około litr wrzącej wody i zostawić na noc.
Jako, że z kolei istnieją przesłanki, że to rano byłoby idealną porą, by pić siemię lniane warto zastosować powyższą poradę przygotowania go wieczorem i spożywania ze śniadaniem.

Email this to someoneShare on Facebook0Print this page

Komentarze

Dodaj komentarz