Kiedy zdecydować się na pierwsze soczewki kontaktowe?

24 lutego, 2023
[ssba]

Okulary czy soczewki?

Nie dla wszystkich decyzja o zamianie okularów na soczewki kontaktowe jest prosta. Wokół użytkowania soczewek narosło wiele mitów i opinii. Niektórzy twierdzą, że męczą oczy, że mogą spowodować zapalenie spojówek, a przede wszystkim, że są trudne w zakładaniu i uciążliwe w pielęgnacji. Nowoczesne soczewki kontaktowe wcale nie męczą wzroku, mało tego, są po prostu nieodczuwalne w oku. Do zapalenia spojówek nie przyczyniają się same soczewki, a po prostu brak higieny. Zakładania i zdejmowania pierwszych soczewek kontaktowych można się szybko nauczyć, najlepiej pod okiem optyka lub okulisty. Każdy kto zdecyduje się na pierwsze soczewki kontaktowe z ulgą pożegna niewygodne okulary. Skończą się problemy z parowaniem, z uszkodzeniami kosztownych szkieł lub oprawek. Można będzie zacząć nosić wymarzone okulary przeciwsłoneczne, a także w sposób nieskrępowany cieszyć się aktywnością fizyczną w pracy lub w sporcie.

Gdzie najlepiej kupić pierwsze soczewki kontaktowe ?

Sam zakup powinien być poprzedzony szczegółowym badaniem wzroku u okulisty. Soczewek, podobnie jak okularów nie wolno dobierać opierając się na opiniach z internetu czy radach znajomych. Mojepierwszesoczewki.pl to serwis dla zainteresowanych zmianą okularów na soczewki, a także dla wszystkich, którzy zaczęli odczuwać problemy ze wzrokiem. Po rejestracji w serwisie należy umówić się na wizytę u specjalisty. Badanie wzroku zakończy się dobraniem najwłaściwszych soczewek, które pacjenci mojepierwszesoczewki.pl mogą kupić na miejscu. Zostaną też od razu przeszkoleni jak zakładać, zdejmować i pielęgnować pierwsze soczewki kontaktowe. Należy unikać zakupu soczewek na aukcjach internetowych czy poprzez popularne serwisy ogłoszeniowe. Niższa cena może wiązać się z równie niską jakością, soczewki mogą być niedopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej. Mogą też być przeterminowane. Mojepierwszesoczewki.pl gwarantuje soczewki renomowanych, sprawdzonych producentów wyprodukowane w najnowszych technologiach.

Jak pielęgnować pierwsze soczewki kontaktowe ?

Ponieważ soczewki do jednorazowego użytku są najdroższe większość użytkowników decyduje się na dwutygodniowe lub miesięczne. Przed założeniem lub zdjęciem soczewek trzeba starannie umyć ręce mydłem i ciepłą wodą. Soczewki przechowuje się w czystym, specjalnym pojemniku wypełnionym płynem do pielęgnacji soczewek. Tak jak w przypadku samych soczewek warto używać płynu dobrej jakości. Właściwa pielęgnacja i zachowanie zasad higieny sprawią, że pierwsze soczewki kontaktowe będą łatwe i przyjemne w codziennym noszeniu.

Komentarze

Dodaj komentarz