Laserowe zamykanie naczynek – jak długo utrzymują się efekty?

19 stycznia, 2023
[ssba]

Pękające naczynka, znane również jako teleangiektazje to problem, który w ogromnym stopniu wpływa na komfort życia oraz samoocenę. Laseroterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod, które jednocześnie wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ponadto zabiegi trwają krótko, a efektami można cieszyć się już po pierwszym naświetlaniu. Jakie rezultaty zapewnia laserowe zamykanie naczynek i jak długo się utrzymują?

Najważniejsze informacje na temat zabiegu

Jedną z najważniejszych zalet są szybkie, a jednocześnie trwałe efekty. Terapia zmian naczyniowych składa się z kilku zabiegów. Ich liczba jest dopasowywana indywidualnie. Każde kolejne naświetlanie musi odbywać się w określonym odstępie czasu, od 4 do 6 tygodni. Jeśli chodzi o liczbę zabiegów, zwykle potrzeba maksymalnie pięciu, aby uzyskać zadowalające rezultaty. Wiele zależy od tego z jakim problemem przychodzi pacjent lub pacjentka, a dokładniej od średnicy, koloru oraz ilości naczyń, a także ich głębokości.

Podczas naświetlania, energia świetlna wnika w naczynka. Następnie hemoglobina wychwytuje światło lasera, zaś sama energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem dochodzi do odparowania wody i rozpadnięcia się ścianek naczynia. Następnie zostają one wchłonięte przez organizm. Laserowe zamykanie naczynek zapewnia zatem efekty widoczne od razu. Ostateczne rezultaty pojawiają się po 10-14 dniach, w wyniku naturalnych procesów gojenia.

Jak długo można cieszyć się efektami zabiegu?

Bardzo dobra informacja jest taka, że efekty wykorzystania lasera są trwale. Niemniej jednak osoby z predyspozycją do pękania naczynek muszą pamiętać, że w razie pojawienia się kolejnych zmian w przyszłości, konieczne może być powtórzenie serii zabiegów. Należy zatem dbać o profilaktykę. Zalecane jest unikanie bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur. Co za tym idzie, osoby z takim problemem nie powinny korzystać z sauny. W razie ekspozycji na słońce trzeba stosować kremy z wysokim filtrem, a oprócz tego dbać o zdrowy tryb życia.

Komentarze

Dodaj komentarz