Lifting twarzy bez użycia skalpela – poznaj najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

6 maja, 2022
[ssba]

Proces starzenia się skóry to naturalny etap, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać. W życiu każdej osoby przyjdzie taki czas, że skóra zacznie wiotczeć, a na twarzy pojawią się zmarszczki. Na szczęście, dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny jesteśmy w stanie znacznie spowolnić ten proces. Szczególną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju zabiegi mające przywrócić młody wygląd naszej twarzy, czyli liftingi. Jak wyglądają nowoczesne technik liftingowe i jakie efekty mogą nam zaoferować, dowiesz się czytając dalsza część tego tekstu.

W jakim celu wykonuje się lifting twarzy?

W naszym społeczeństwie pokutuje mit, że zabiegi odmładzające twarz powinno się wykonywać po ukończeniu 40 roku życia i to właśnie wtedy pacjenci zaczynają zastanawiać się, na jaką procedurę się zdecydować. Prawda jest, jednak taka, że o kontur naszej twarzy powinniśmy zacząć dbać już po ukończeniu 25 roku życia, kiedy to znacząco zmniejsza się ilość włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność naszej skóry. Wtedy też spada liczba dwóch kluczowych białek odpowiedzialnych za gęstość skóry, czyli elastyny i kolagenu.

Etap przekroczenia 25 roku życia rozpoczyna czas powolnego starzenia się organizmu. Oczywiście posiadamy różne rodzaje skóry, które będą ulegać tym procesom w odmiennym tempie, jednak warto zadbać o swój kontur twarzy wcześniej i zdecydować się na nowoczesny laserowy lifting twarzy jeszcze przed pojawieniem się znaczących oznak starzenia.

Lifting twarzy bez użycia skalpela

Dawne metody chirurgicznego liftingu twarzy to już przeszłość. Obecnie medycyna oferuje nam szereg zabiegów mogących wywołać identyczne efekty, bez konieczności użycia skalpela. Procedury takie niosą ze sobą szereg zalet. Pierwsza z nich jest, bez wątpienia komfort fizyczny i psychiczny pacjenta. Taki rodzaj liftingu nie wiąże się bowiem z dolegliwościami bólowymi oraz rekonwalescencją, jak to się dzieje w przypadku metod chirurgicznych. Taki rodzaj liftingu to również znacznie bardziej bezpieczna metoda, która nie wiąże się z chirurgiczną interwencją w tkanki, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia ewentualnych powikłań. Również efekty zabiegu widoczne są zdecydowanie szybciej i nie są naznaczone możliwością błędu lekarskiego, jak to się często działo dawniej, w przypadku chirurgicznych liftingów.

Bezinwazyjne metody poprawy owalu twarzy

Współczesna medycyna estetyczna to prawdziwy raj dla osób, które chcą poprawić swój wygląd. W przypadku pacjentów zgłaszających się do kliniki w celu podniesienia owalu twarzy lista zabiegów jest naprawdę imponująca i obejmuje:

  • Renuvion – jest to rodzaj zabiegu ujędrniającego, wykorzystujący plazmę helową oraz fale radiowe. Plazma jest substancją, która swoim stanem skupienia przypomina gaz, dzięki czemu szybko przenika w warstwy skóry, wygładzają je i obkurczają zwiotczałe tkanki.
  • Zabiegi z użyciem lasera (np. zabieg ICOONE) – techniki laserowego liftingu to niezrównana pomoc w przypadku poprawy owalu twarzy oraz walki z plamami starczymi, przebarwieniami, bliznami, zmarszczkami oraz rozstępami skóry.
  • Wolumetria twarzy – zabieg ten wykorzystuje kwas hialuronowy, czyli naturalnie występującą w naszym ciele substancje, która z wiekiem zaczyna zanikać. Przywracając jego odpowiednią ilość jesteśmy w stanie poprawić kontur twarzy bez użycia skalpela.
  • Modelowanie twarzy HIFU – jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe mające za zadanie ujędrnić naszą skórę oraz zredukować zmarszczki.
  • Toksyna botulinowa (botoks) – zabieg z użyciem tej jednej z najsilniejszych trucizn na świecie jest w stanie czasowo wygładzić nasze zmarszczki, a także przeciwdziałać potliwości oraz rozluźnić mięśnie.
  • Nici liftingujące – są w stanie delikatnie unieść skórę, co wspaniale zapobiega opadaniu owalu twarzy wraz z wiotczeniem i starzeniem się skóry.
  • Zabiegi anty-aging – polegają na wykorzystaniu biostymulatorów, czyli bioaktywnych substancji mających stymulować skórę do produkcji kolagenu.
  • Face lifting – jest to modelowanie owalu twarzy przy użyciu odpowiednich technik masażu mającego stymulować skórę i poprawiać jej jędrność.

Komentarze

Dodaj komentarz