Mata do akupresury – do czego służy i jak jej używać?

1 lutego, 2022
[ssba]

Znasz to uczucie, kiedy po kilku godzinach spędzonych przed laptopem podczas wykonywania pracy lub nauki w trybie zdalnym, Twój kręgosłup zaczyna odmawiać posłuszeństwa? Odczuwasz ból szczególnie w odcieniu piersiowym, który uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie przez resztę dnia? W takim razie najwyższa pora na wprowadzenie do swojej codzienności kilku podstawowych akcesoriów, które ułatwią Ci wykonywanie poszczególnych ćwiczeń rozciągających mięśnie kręgosłupa. Największą skutecznością oraz zadowoleniem ze strony wielu osób cieszy się mata do akupresury. Jak wpływa na kręgosłup oraz w jaki sposób się jej używa? Odpowiadamy.

mata do akupresury

Metoda łagodnego masażu

Mata do akupresury określana jest metodą łagodnego masażu, polegającą na ucisku określonych punktów na ciele. Stosowana jest szczególnie w leczeniu bólu nagłego, jak i przewlekłego. Tryb siedzący w połączeniu z brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej sprawia, że większość osób dotyka przeszywający ból kręgosłupa w odcinku piersiowym oraz szyjnym. Wiele osób bagatelizuje problem przez obawy związane ze zbyt wysokimi kosztami za wizytę u lekarza lub rehabilitanta. Istnieje jednak o wiele tańsze i bardziej komfortowe rozwiązanie w postaci maty do akupresury, którą możesz stosować samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Jest ona pokryta specjalnymi kolcami, które w kontakcie ze skórą oraz pod ciężarem ciała uciskają bolące miejsca, przynosząc ulgę. Kolce wykonane są z bezpiecznych i nieuczulających materiałów. Nie przebijają one skóry ani nie powodują jakichkolwiek ran, które mogłyby doprowadzić np. do stanów zapalnych. Są one rozmieszczone w idealnej konfiguracji umożliwiającej dotarcie do najważniejszych i najbardziej bolesnych części ciała.

mata do cwiczen

Dodatkowy wpływ maty do akupresury

Poza zniwelowaniem napięcia mięśni ciała, akupresura doskonale wpływa również na zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne narządów ruchu, migreny oraz napięciowa bóle głowy i nóg, stany ogólnego zmęczenia, jak i na stany depresyjne i stresowe. Można zatem powiedzieć, że posiada ona wiele właściwości leczniczych, ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Maty do akupresury mogą być stosowane nie tylko przez osoby młode, ale i starsze. W obu przypadkach sprawdzą się doskonale. Chcąc zamówić tego typu maty do cwiczen, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Nubrey. Jest to sklep sportowy posiadający asortyment w najkorzystniejszej cenie na rynku. Nie musisz zatem przepłacać i martwić się o niepotrzebne koszty. Na nubrey.pl złożysz zamówienie szybko i tanio!

Jak jej używać?

Stosowanie maty do akupresury z pozoru może wydawać się banalnie proste, jednak warto przygotować się na pewnego rodzaju dyskomfort, który odczuwalny jest szczególnie przy pierwszej styczności maty ze skórą. Umieszczone na niej kolce mają za zadanie wbić się w skórę, aby rozluźnić mięśnie poszczególnych partii ciała. Jej użytkowanie polega na bezpośrednim położeniu się na plecach lub na brzuchu – w zależności od partii, które chcesz rozluźnić. Możesz leżeć na macie podczas oglądania serialu, czytania książki, czy też 15 minutowej drzemki w ciągu dnia. Dla uzyskania lepszego efektu zaleca się stosowanie maty bezpośrednio na gołą skórę.

Komentarze

Dodaj komentarz