Modna koloryzacja włosów w domu na jesień

25 lipca, 2023
[ssba]

Lato jest czasem aktywnego wypoczynku, jednak w wyniku ekspozycji słonecznej włosy mogą stać się osłabione, łamliwe i przesuszone. Sprawdź jak przeprowadzić domową koloryzację po lecie, by zyskać doskonały odcień i zdrowie pasm.

Włosy po lecie – przygotuj je do koloryzacji

Ekspozycja słoneczna doskonale wpływa na syntezę niezbędnej dla organizmu witaminy D, jednak zbyt intensywne promieniowanie może spowodować przyspieszenie starzenia się skóry, skrócenie cyklu życia włosów oraz choroby skórne, na czele z nowotworami. Aby ochronić się przed negatywnym efektem działania słońca na włosy warto stosować kosmetyki, zapewniające ochronę przed szkodliwym promieniowaniem, przede wszystkim UVA oraz osłabieniem i przesuszeniem w wyniku styczności z piaskiem, wodą morską lub zanieczyszczeniami, z którymi spotkasz się na plażach trawiastych lub kamienistych. Chroń włosy latem również z pomocą kapelusza słomkowego i unikaj ekspozycji w godzinach najbardziej intensywnego promieniowania. Odżywiaj włosy z pomocą kosmetyków silnie nawilżających i regenerujących. Doskonale sprawdza się olejowanie włosów i stosowanie wysokiej jakości masek emolientowych.

Jaką farbę do włosów wybrać do koloryzacji w domu jesienią?

Włosy odżywione po lecie możesz koloryzować z pomocą produktów, dających trwały efekt, utrzymujący się do ośmiu tygodni. Wybierz farbę, zawierającą naturalne olejki roślinne oraz niezawierającą amoniaku. Doskonałym wyborem będzie wysokiej jakości produkt, który poza koloryzacją zadba o odpowiednie odżywienie i nawilżenie włosów, by pasma po farbowaniu wyglądały zdrowo i były elastyczne. Jeśli potrzebujesz doskonałego krycia siwych włosów musisz wybrać koloryzację trwałą. Jeżeli chcesz odświeżyć lub nieznacznie zmienić swój kolor wystarczy szampon koloryzujący, który nie wnika w głąb struktury włosów i z czasem się wypłukuje.

Najmodniejsze odcienie blondu na jesień – co wybrać?

W trendach fryzjerskich na jesień przeważają średnie i ciemne odcienie blondu. Po lecie odpoczywamy od jasnych odcieni, kojarzących się ze słońcem. Niezmiennie odchodzimy od odcieni słonecznego blondu o efekcie żółtego połysku. Wśród odcieni, będących efektem koloryzacji włosów modny będzie karmelowy blond, a także odcienie popielatego, ciemnego blondu, które w prosty sposób uzyskasz dzięki dostępnym produktom do koloryzacji. Gdzie kupić kosmetyk, który pozwoli uzyskać karmelowy blond? Wybierz go online lub stacjonarnie z oferty wysokiej jakości farb. Karmelowe, popielate i ciemne odcienie blondu doskonale komponują się z kolorystyką jesiennej garderoby, którą często tworzymy w oparciu o barwy ziemi.

Jak zachować dobrą kondycję włosów po koloryzacji jesienią?

Jesień często objawia się w urodzie osłabieniem i wypadaniem włosów po lecie. Jeżeli nie chcesz, by zbiegło się to z efektami koloryzacji trwałej, odżywiaj i nawilżaj pasma już na urlopie. Efektowne, wysokiej jakości kosmetyki doskonale działają, by zapobiegać osłabieniu i utracie gęstości włosów. Zastosuj odżywkę, dołączoną do farby oraz regularnie używaj produktów regenerujących strukturę włosa. Świetnie sprawdzą się naturalne oleje oraz wyciągi roślinne. Aby pobudzić włosy do wzrostu i oczyścić skórę głowy regularnie stosuj peeling do skóry głowy oraz wcierki, dzięki którym zyskasz nie tylko poprawę kondycji włosów po lecie, ale dasz szansę na wzrost nowych. Przy farbowaniu przestrzegaj czasu trzymania produktu na włosach, by ich nie uszkodzić.

Komentarze

Dodaj komentarz