Najlepsze zabiegi na wiotką skórę

16 października, 2022
[ssba]

Zwiotczenia skóry na twarzy i ciele mogą się pojawić z różnych powodów. Do najpopularniejszych z nich należą ciąża oraz znaczna utrata wagi w bardzo krótkim czasie. Obniżenie elastyczności tkanek jest również wynikiem postępującego procesu starzenia. Proces ten można spowolnić za pomocą dobrze dobranej pielęgnacji lub odpowiednich zabiegów. Medycyna estetyczna jest także pomocna przy usuwaniu tego typu niekorzystnych zmian skórnych.

Zabiegi HIFU

Rewitalizację komórek skóry prowadzącą do jej ujędrnienia i uelastycznienia można przeprowadzić m.in. przy pomocy technologii HIFU. Polega ona na wykorzystaniu skupionych wiązek ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Energia emitowana przez urządzenie medyczne dociera do tkanek, nie uszkadzając przy tym naskórka. Procedury tego typu są nieinwazyjne i bezbolesne, a przy tym wyjątkowo skuteczne.

Zastosowanie ultradźwięków umożliwia precyzyjną stymulację dowolnego obszaru ciała. W praktyce zabieg polega na kontrolowanym wywoływaniu mikrouszkodzeń i pobudzaniu organizmu do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Efektem jest przyspieszona wymiana komórkowa oraz zwiększona produkcja kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność tkanek.

W Bieńkowscy Clinic w Częstochowie zabiegi HIFU są wykonywane przy użyciu innowacyjnych sprzętów medycznych: Scizer i Ultraformer III. W zależności od potrzeb skóry danego pacjenta, stosowane są fale ultradźwiękowe o długości 13 mm (Scizer) lub 1,5-9 mm (Ultraformer III). Indywidualnie przygotowany plan terapii pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów w relatywnie krótkim czasie.

Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne od razu po opuszczeniu przez pacjenta gabinetu medycyny estetycznej. Pełne efekty stabilizują się w ciągu kolejnych 3 miesięcy.

Laseroterapia

Leczenie niekorzystnych zmian skórnych (takich jak wiotkość i brak elastyczności) można przeprowadzić przy pomocy urządzeń medycznych emitujących skupione wiązki światła. Podobnie jak w przypadku procedur HIFU, celem laseroterapii jest wywołanie mikrouszkodzeń skóry i warstwy podskórnej, w efekcie czego następuje przyspieszona wymiana komórkowa.

Ta metoda terapii jest nieinwazyjna, bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Nieprzyjemne uczucie wywoływane przez ukłucia lasera są niwelowane dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia. Skóra pacjenta jest kojona strumieniem chłodnego powietrza, dzięki czemu nie jest wymagane zastosowanie znieczulenia.

Pierwsze efekty laseroterapii są zauważalne już po pierwszej sesji. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się jednak przeprowadzenie od kilku do kilkunastu zabiegów w 2- lub 3-tygodniowych odstępach czasowych. Plan terapii ustalany jest przez specjalistę z zakresu medycyny estetycznej indywidualnie dla każdego pacjenta.

Stymulacja biometryczna

W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy dostępny jest innowacyjny zabieg truSculpt FlexⓇ, którego celem jest nieinwazyjne wyszczuplanie i modelowanie sylwetki przy jednoczesnej poprawie kondycji skóry. Procedurę można przeprowadzić na obszarze brzucha lub pośladków.

Innowacyjna metoda truSculpt FlexⓇ polega na zewnętrznej stymulacji mięśni, skóry i tkanki podskórnej na danym obszarze ciała. Dzieje się to za pomocą specjalistycznych elektrod i jest porównywalne do wykonania 54 000 przysiadów lub brzuszków. Nie wymaga wysiłku – podczas zabiegu pacjent leży we wskazanej przez specjalistę pozycji.

Urządzenie truSculpt FlexⓇ w kontrolowany i bezpieczny sposób wywołuje skurcze mięśniowe o odpowiednim kierunku i intensywności. Zabieg składa się z trzech etapów:

  1. spiralne napinanie mięśni w celu ich rozciągnięcia i rozgrzania;
  2. silne i długotrwałe skurcze wzmacniające mięśnie, przeplatane z momentami rozluźnienia i relaksu;
  3. szybkie, głębokie i intensywne skurcze, które wywołują mikrouszkodzenia i pobudzają mięśnie do regeneracji.

 Rezultaty terapii są widoczne już po pierwszej sesji. Optymalne efekty można uzyskać po wykonaniu 6-8 zabiegów w odstępach czasowych od 2 do 7 dni. Po zakończeniu serii zaleca się przeprowadzanie zabiegów przypominających co 4-8 tygodni.

Komentarze

Dodaj komentarz