przebarwienia posłoneczne

Przebarwienia posłoneczne

14 sierpnia, 2015
[ssba]

Przebarwienia posłoneczne

Kremy

Przebarwienia posłoneczne spędzają Ci sen z powiek?

Podobno wszystkim przebarwieniom możemy zapobiec. Bez względu na to z jakiego powodu mamy do nich skłonność . . to słonce jest odpowiedzialne za ich aktywacje. Teoretycznie i praktycznie można powiedzieć, że odpowiednia ochrona uchroni nas przed niechcianą słoneczną pamiątką. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem. Jeżeli natomiast jest już za poźno na ochronę przed i barwnik rozłożył się nieproporcjonalnie zostawiając na naszej skórze plamki, możemy wybrać jedną z metod aby rozjaśnić lub pozbyć się przebarwień.
Pierwszą z opcji są kosmetyki wybielające, które odpowiedzialne są za walkę z płytkimi, jasnymi plamkami.
Kosmetyki z tej grupy polecane są dla osób, które chcą zadziałać natychmiast. Kremy rozjaśniają plamki oraz zapobiegają pojawianiu się ich w przyszłości. Należy jednak pamiętać, że przebarwienia raz powstałe mają skłonności ku nawrotom. Warto więc stosować kremy rozjaśniające dla utrzymania efektu.
Rezultaty możemy zauważyć po kilku tygodniach regularnego stosowania. Jeżeli po 6 miesiącach nie zauważycie nawet najmniejszej poprawy, to znak, że czas udać się do dermatologa na konsultację oraz dobór silniejszej metody.
Jak każdy krem, tak również te rozjaśniające są dostępne na dzień jak i na noc.
Na dzień – zawierają substancje łagodnie rozjaśniające, aby nie powodować szkód w kontakcie ze słońcem. W ich składzie dominują wysokie filtry przeciwsłoneczne, B-Resorcinol, a także ekstrakty roślinne.
Na noc – te najskuteczniejsze są bogate w witaminę A, hydrochinon, kwas glikolowy oraz składniki, które zawarte są w kremach na dzień. Działają znacznie silniej, dlatego warto je stosować także na dzień pod warunkiem, że przebarwienia nie są narażone na kontat ze słońcem.

Peelingi chemiczne

Kolejną opcją są chemiczne peelingi , które stopniowo rozjaśniają naszą skórę.
Przeznaczone są dla osób, które posiadają przebarwienia rozległe, zwłaszcza na twarzy. Dermatolog powinien wybrać odpowiednia metodę, ponieważ istnieje wiele rodzajów peelingów. Szczególnie polecane dla osób, które poza przebarwieniami chciałaby również pozbyć się płytkich zmarszczek oraz wzmocnić skórę.
Peelingi działają stopniowo, dlatego należy być przygotowanym do powtórzenia zabiegu. Znacznie rozjaśniają przebarwienia, niestety – jeżeli nie są świeże nie pomogą w 100 %.
Jest jednak nadzieja, czyli Cosmelan – najsilniejszy peeling chemiczny. Zazwyczaj wymaga kilkudniowego pobytu w domu, natomiast wystarczy go zrobić raz. Przeprowadzany w dwóch fazach, pierwsza odbywa się w gabinecie, druga – w zaciszu własnego domu. Podczas pierwszego etapu na naszą skórę nakładana jest specjalna maska. Zawarte w niej składniki skutecznie działają na przebarwienia. Kuracja w domu polega na codziennym stosowaniu specjalnego kremu, który podtrzyma efekt oraz zahamuje na dłuższy okres proces nadprodukcji melaniny. Efekt w 21 dni, choć w niektórych przypadkach trzeba czekać nieco dłużej. Wszystko zależy od wielkości i intensywności przebarwień. Cena zabiegu około 900 zł. Kosmetyki do domu ok. 600 zł.
Można również zastosować peeling kwasem ferulonowym. Jest to jeden z delikatnych peelingów na który pozwolić sobie mogą właściciele każdego typu cery. Poprawia on napięcie skóry, rozjaśnia przebarwienia. Cena ok. 250 zł.

IPL (Intense pulsed light)

Głębokie, niewielkie zmiany szybko wybieli IPL
IPL jest najlepszym wyjściem dla osób, którym Zależy na pozbyciu się przebarwień, które towarzysza im od lat. Jeżeli oczekujesz spektakularnych efektów, laser jest właśnie dla Ciebie Świetnie radzi sobie z brunatnymi przebarwieniami posłonecznymi na dekolcie oraz dłoniach. Na twarzy IPL stosuje się w celu rozjaśnienia pojedynczych plamek do 1cm oraz piegów . Zabieg trwa kilka minut, natomiast przebardziewnie złuszcza się ok. 7 dni. W tym czasie plamy ciemnieją, należy jednak pamiętać, że jest to normalne i nie popadać w panikę. Czasem wystarczy jeden zabieg, niekiedy jednak należy powtorzyć sesję. Cena zabiegu ok. 400 zł.

Pamiętajcie jednak, że bez względu na wszystko, najlepiej i najbezpieczniej aby metodę wybielania wybrał dla nas dermatolog. Z pewnością udzieli informacji jak głębokie jest nasze przebarwienie i jak z nim walczyć. Ważne jest również aby kremu z filtrem używać przez cały rok, inaczej przebarwienia mogą powrócić.

 

Jeżeli macie swoje, sprawdzone metody na walkę z przebarwieniami posłonecznimi, piszcie koniecznie! 🙂

———————

#getfitclub.pl

Komentarze

Dodaj komentarz