Przychodnia online – z porad, jakich lekarzy można skorzystać?

8 listopada, 2022
[ssba]

Lekarskie wizyty online stają się coraz popularniejsze. Pozwalają skonsultować stan swojego zdrowia bez wychodzenia z domu, czekania w kolejkach, rejestrowania się. U jakich jednak specjalistów można zapisać się na wizytę online?

Czym jest e-wizyta?

Wizyty online to wygodna forma spotkania z lekarzem lub pielęgniarką. Pomoc medyczna udzielana jest za pomocą wideo rozmowy lub rozmowy telefonicznej – oznacza to, że pacjent nie musi wychodzić z domu. Co więcej, przychodnia online działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu z konsultacji można skorzystać w dowolnej chwili. E-wizyta poprzedzona jest wypełnieniem formularza medycznego, w którym znajdują się dane personalne i o stanie zdrowia oraz sprecyzowane wymagania, co do wizyty. W czasie konsultacji omówisz z lekarzem wyniki, badań oraz niepokojące objawy, otrzymasz e-receptę (a także jej przedłużenie), e-skierowanie, e-zwolnienie, poradę medyczną. E-wizyta trwa tyle samo, co ta stacjonarna, czyli od 5 do 60 minut.

Do jakiego lekarza można umówić się na e-wizytę?

To, do jakiego lekarza można umówić się na e-wizytę zależy od oferty przychodni, z jakiej się skorzysta. Niemal każda przychodnia online oferuje jednak porady lekarza internisty oraz rodzinnego. Do tego pierwszego zgłaszać mogą się osoby dorosłe, na wizytę do tego drugiego zapisać mogą się rodzice z dziećmi. Oprócz tego większość przychodni udostępnia też porady online lekarzy specjalistów takich jak psycholog, ginekolog, dermatolog, diabetolog, neurolog, kardiolog, alergolog, neonatolog, nefrolog, dietetyk, geriatra, laryngolog, ortopeda, psychiatra, pulmolog, urolog, seksuolog.

Nie wiedząc, do jakiego lekarza się udać najlepiej na początek wykupić wizytę u lekarza internisty. Ten specjalista od chorób wewnętrznych oceni dolegliwości i pokieruje do kolejnego specjalisty, a także wystawi e-skierowania na potrzebne do diagnozy badania. Internista oraz lekarz rodzinny to także dobry wybór, jeśli chce się skonsultować objawy przeziębienia lub grypy.

Komentarze

Dodaj komentarz