Trenuj jak Olimpijczyk! Jak sportowcy przygotowują się na Olimpiadę?

25 sierpnia, 2023
[ssba]

Trenuj jak Olimpijczyk! Jak sportowcy przygotowują się na Olimpiadę?

Olimpiada 2024 w Paryżu zbliża się wielkimi krokami. Nasi olimpijczycy, który będą reprezentowali Polskę przygotowywują się do tej imprezy już od dłuższego czasu. Warto przeczytać ten artykuł jeśli jesteś sportowcem amatorem i chcesz dowiedzieć się jak ty możesz ćwiczyć tak jak olimpijczycy we własnym zaciszu domowym lub na siłowni. Co więcej, dowiesz się również jak Rafał Sikora oraz Aleksandra Mirosław przygotowywują się do tego wielkiego wydarzenia w ich życiu.
1. Jak przygotowują się olimpijczycy do zbliżających się Igrzysk w Paryżu?
2. Rafał Sikora i jego przygotowania do Igrzysk Olimpijskich
3. Czy Aleksandra Mirosław znów zdobędzie złoto na Olimpiadzie w Paryżu?

Jak przygotowują się olimpijczycy do zbliżających się Igrzysk w Paryżu?

Olimpijczycy, którzy pojadą na Olimpiadę do Paryża w 2024 ćwiczą intensywnie już od wielu długich miesięcy. To jest ich praca. Poza tym biorą udział w zgrupowaniach oraz zawodach, które odbywają się co kilka lub kilkanaście tygodni. Jednak większość z nich spędza długie godziny na siłowni, gdzie trenują do zawodów. Jeśli i ty uwielbiasz sport i chciałbyś/chciałabyś trenować jak oni, to pomożesz zapoznać się z kilkoma ćwiczeniami i trenuj jak olimpijczyk:
– bieganie – trucht lub sprint
– wioślarstwo – na sprzęcie stacjonarnym na siłowni
– podnoszenie ciężarów – przysiady lub martwy ciąg
– pływanie – szybkie pływanie na dystansie do 200 metrów na wytrzymałość
– boks
– jazda na rowerze – zarówno tym stacjonarnym lub tradycyjnym

Rafał Sikora i jego przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

Rafał Sikora jest polskim chodziarzem, który specjalizuje się w chodzie na 5, 10, 20 i 50 kilometrów. Jego przygotowania skupiają się na cyklicznych treningach. Sikora chodzi codziennie około 30 kilometrów, co na tydzień daje mu około 160-170 kilometrów. Jak podkreśla ten sportowiec, dla niego poza treningiem liczy się również odnowa biologiczna, dlatego często można go spotkać w popularnych ośrodkach przeznaczonych dla sportowców. Sikora korzysta zwłaszcza z dwóch zabiegów – są to zabiegi w namiocie tlenowym oraz w pokoju hipoksyjnym.

Czy Aleksandra Mirosław znów zdobędzie złoto na Olimpiadzie w Paryżu?

Aleksandra Mirosław jest zawodniczką, która uprawia wspinaczkę sportową. Obecnie również przygotowywuje się do Olimpiady w Paryżu. Jej treningi skupiają się na treningach na hali oraz na braniu udziału w zawodach. To dzięki nim nie wychodzi z formy i skupia się na jej budowaniu na Olimpiadę w przyszłym roku. Warto dodać, że podczas Igrzysk Europejskich zawodniczka zajęła drugie miejsce, więc złoto na Olimpiadzie jest zdecydowanie w jej zasięgu.

Komentarze

Dodaj komentarz