W jaki sposób catering dietetyczny uczy nas zdrowych nawyków żywieniowych?

1 lutego, 2022
[ssba]

Każdy z nas ma swoje nawyki związane z dietą. Jedne z nich są dobre i zdrowe, inne zaś niekoniecznie. Zamawiając dietę pudełkową z dobrego cateringu dietetycznego, otrzymujemy przede wszystkim odpowiednią kaloryczność posiłków oraz bilans makroskładników, ale nie tylko. Specjaliści pracujący w takiej firmie są świadomi, że nie wystarczy odpowiedni bilans i dobrze dobrana kaloryczność dobowa. Razem z dietą dostajemy wskazówki, które pomagają nam osiągnąć sukces. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że nawet po skończonej diecie i uzyskaniu upragnionych efektów, zmienia się nasze postrzeganie na temat żywienia oraz nasze nawyki żywieniowe, które wpływają na utrwalenie efektów diety.

Jednym z podstawowych nawyków jakie nabieramy przez okres spożywania posiłków z diety pudełkowej jest systematyczność. Kurierzy dowożą nam dietę zawsze o tej samej porze. Posiłki są odpowiednio opisane, dzięki czemu nie myli nam się kolejność ich spożywania. Mamy do wyboru posiłki na zimno lub takie które wystarczy podgrzać przed spożyciem. Jest to ogromne ułatwienie dla osób zapracowanych, żyjących w ciągłym pośpiechu. Możemy zjeść śniadanie po woli i na spokojnie.  Systematyczność posiłków jest bardzo istotną cechą niemal każdej diety. Wpływa na poprawę i przyśpieszenie metabolizmu, lepszą wchłanialność witamin i minerałów oraz przeciwdziała zaparciom. Wszystkie te zalety w połączeniu z dobrze dobraną dietą mogą poprawić również stan naszego samopoczucia. Nie będziemy ospali i przemęczeni. Znacznie zmniejszymy ryzyko wystąpienie niedokrwistości, czy awitaminozy.

Innym ważnym nawykiem jest odpowiednie rozłożenie kaloryczności w ciągu doby. Częstym błędem jaki popełniamy jest właśnie nieodpowiednio dostosowana kaloryczność w poszczególnych porach dnia. Oczywiście nie ma na to jednego sztywnego schematu, ale istnieją pewne zasady do których warto się stosować. Dietetycy dbający o planowanie menu w firmie cateringowej, z góry pilnują rozkładu na poszczególne posiłki, zapewniając odpowiednią podaż kaloryczną na śniadanie czy obiad. Nie dopuszczą również do odwrotnej sytuacji, gdzie kolacja mogłaby być zbyt energetyczna.

Catering dietetyczny dostarcza nam zawsze określoną liczbę posiłków jaką zamówimy. Najlepszym modelem na to są 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia. Trzymając się tej zasady wprowadzamy w swoje życie kolejny zdrowy nawyk. Jednym z częściej popełnianych błędów dietetycznych jest spożywanie bardzo małych kaloryczności w ciągu dnia i podbijanie deficytu energetycznego wieczorem. Wiele osób ma podobny styl żywienia w ciągu dnia: brak śniadania lub sama kawa, następnie wysoko przetworzone przekąski i dopiero wieczorem po powrocie do domu dostarczamy „normalne” posiłki, które często są zbyt obfite.

Ważna jest również jakość posiłków, które spożywamy. Dlatego warto poszukać takiego cateringu, który zapewni nam świeże produkty wysokiej jakości. Większość z nas nie ma czasu na planowanie zakupów, czy pracochłonne przygotowanie posiłków. Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić czas, zapewniając nam odpowiednią ilość warzyw, owoców, produktów zbożowych, czy białka i błonnika.

Każdy z nas inaczej podchodzi do żywienia i ma inne nawyki. Wielu chciałoby je zmienić, lecz nie wie od czego zacząć. Korzystanie z cateringu dietetycznego mimowolnie wymusza na nas pewne nawyki, do których nasz organizm po prostu przyzwyczaja się. Nawyki te stają się dla nas codziennością i naszym stylem żywienia. Nieświadomie poprawiamy jakość swojego życia, nie wprowadzając widocznych zmian. Należy jednak pamiętać, że dieta odchudzająca nie powinna być tylko dietą na pewien okres. Niektóre ze zmian, warto wprowadzić na stałe, właśnie w postaci swoich nawyków żywieniowych.

Komentarze

Dodaj komentarz