W jaki sposób depilować miejsca intymne, aby nie skończyło się to licznymi podrażnieniami?

19 kwietnia, 2023
[ssba]

Wiele kobiet decyduje się na depilację w miejscach intymnych. Często jest to spowodowane z higieną i komfortem. W tym celu sięgamy po maszynki do golenia miejsc intymnych. Bardzo często po tym zabiegu pojawiają się liczne podrażnienia. W jaki sposób im zapobiec i o czym należy pamiętać podczas golenia okolic intymnych?

Skąd się biorą podrażnienia po goleniu okolic bikini?

Skóra okolic bikini jest delikatna i wrażliwa. Z tego powodu miejsce to, jest podatne na rozmaite podrażnienia. Golenie okolic bikini często kończy się zaczerwienieniem, pojawieniem się wyprysków i swędzeniem. Przyczyn podrażnień jest kilka Do najczęstszych z nich zalicza się m.in. 

 • nieprawidłowy sposób golenia – pod włos,
 • golenie na sucho,
 • golenie starą i brudną maszynką,
 • noszenie nieodpowiedniej bielizny – ze sztucznych tworzyw,
 • rozcięcie miejsc, gdzie włoski wrastają w skórę,
 • nie używanie z preparatów do pielęgnacji skóry po goleniu.

Różne sposoby na pozbycie się włosków z okolic intymnych

Nie istnieje jeden sposób na depilację miejsc intymnych. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście golenie się za pomocą jednorazowej maszynki. Niektóre kobiety wolą natomiast depilację za pomocą depilatora elektrycznego. W tym wypadku trzeba mieć wysoki próg bólu. Innym sposobem jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Kobiety zachwalają sobie również depilację laserową.

Jak powinno się prawidłowo golić miejsca intymne jednorazową maszynką?

Golenie okolic bikini musimy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania do wykonywanej czynności. Skóra powinna być miękka i rozgrzana –  ułatwi to usuwanie włosków. Dobrym pomysłem jest wzięcie kąpieli i wykonanie delikatnego peelingu okolic bikini. W taki sposób pozbędziemy się martwego naskórka i nasza skóra będzie gotowa do golenia.

Na przygotowaną skórę stosujemy krem, żel bądź piankę do golenia. Pamiętaj – w tym celu nie używamy szamponów, odżywek czy mydeł oraz nie golimy włosków na sucho.

W jaki sposób uniknąć podrażnień po goleniu miejsc intymnych jednorazową maszynką do golenia?

Zadbanie o sam proces golenia nie wystarczy, aby uchronić się przed podrażnieniami okolic intymnych. Należy również wykonać odpowiednie czynności po wykonanej czynności. Po zakończeniu golenia skóra często jest bardziej wrażliwa i lekko podrażniona, co wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji. Aby zapobiec pojawieniu się krostkom wystarczy:

 • nałożyć grubą warstwę kremu lub balsamu po goleniu na podrażnione miejsce okolic bikini,
 • używać odpowiedniej maszynki do golenia,
 • przed goleniem wziąć ciepły prysznic,
 • zawsze podczas golenia używać odpowiednich kremów lub pianek do golenia,
 • podczas golenia starać się jedną ręką przytrzymać skórę, a drugą przesuwać powoli maszynkę w kierunku wzrostu włosków,
 • delikatnie przemyć skórę miejsc intymnych po goleniu.

Zapomnij o podrażnieniach. Kup serum intymne marki WIMIN!

WIMIN jest sklepem internetowym dla kobiet. Każdy produkt, który znajdziesz na ich stronie został stworzony z myślą o Tobie. WIMIN posiada w swoim asortymencie serum intymne dla kobiet z kwasem hialuronowym, który przyspiesza proces gojenia ran. Serum jest żelem o potrójnym działaniu – intensywnie nawilża, odżywia mikrobiom, i łagodzi podrażnienia. Zapomnij o podrażnieniach po goleniu – wejdź na stronę internetową WIMIN i zamów dla siebie serum intymne!

Komentarze

Dodaj komentarz