Zbiornik do morsowania – jak morsować latem?

2 sierpnia, 2023
[ssba]

Zbiornik do morsowania – jak morsować latem?

Morsowanie to ciekawa i intrygująca aktywność, polegająca na kąpieli w zimnej wodzie, najczęściej w morzu, jeziorze lub rzece, zwykle w trakcie zimy. Morsowanie ma wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Zanurzenie w zimnej wodzie może pobudzić układ odpornościowy, poprawić krążenie krwi i przemianę materii. Choć wymaga odpowiedniej temperatury za oknem. Czy jednak naprawdę tak jest? Nie do końca – kąpiel w lodowatej wodzie można zrealizować nawet latem. I to przy własnym domu!

  • Jakie zalety niesie morsowanie?
  • Morsowanie latem? To możliwe!
  • Czym cechuje się zbiornik do morsowania Ice Box?
  • Warto morsować latem, czy czekać na zimę?

Jakie zalety niesie morsowanie?

Morsowanie ma wiele zalet, przez które powoli, lecz sukcesywnie, staje się aktywnością coraz popularniejszą wśród młodzieży oraz osób nieco starszych. Przede wszystkim każdy może liczyć na zwiększenie ukrwienia skóry, zatem na poprawę jej stanu, a także sprzyja ruchomości stawów, co z kolei ma największe znaczenie dla seniorów. Ponadto dzięki morsowaniu następuje redukcja dolegliwości bólowych, gdyż organizm „skupia się” na innych bodźcach. Z tego względu dla wielu osób kąpiele w zimnej wodzie są doskonałym rozwiązaniem po intensywnym wysiłku fizycznym, kiedy to ból przeszywa każdy mięsień. Nie bez znaczenia jest także redukcja stresu, na który jesteśmy narażeni codziennie i to nie tylko w pracy, lecz na uczelni, na spotkaniach ze znajomymi, a nawet w swoim własnym, prywatnym domu. Stres jest nieodzownym elementem naszego życia, który ma na jego jakość bardzo niekorzystny wpływ.

Do zimnych kąpieli warto jednak się wcześniej przygotować poprzez zrobienie kilku podstawowych badań, gdyż obcowanie z lodowatą wodą w razie problemów sercowych może stanowić duże zagrożenie. Ponadto ważne jest przestrzeganie kilku zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać o tym, że zanurzanie się w zimnej wodzie wiąże się z ryzykiem hipotermii, dlatego ważne jest, aby być świadomym swoich ograniczeń i stopniowo przyzwyczajać organizm do niskich temperatur.

beczka do morsowania

Morsowanie latem? To możliwe!

Morsowanie jest aktywnością fizyczną uprawianą głównie w krajach nordyckich, głównie ze względu na otaczające środowisko, lecz tak naprawdę na proces ten wcale nie muszą wpływać czynniki atmosferyczne. Zbiornik do morsowania, bo o nim mowa, umożliwia kąpiel w niezwykle zimnej wodzie nawet wtedy, gdy temperatura za oknem zbliża się do wartości 30 stopni Celsjusza. Latem zazwyczaj większość „morsów” zapomina o swojej ulubionej aktywności, do której wracają dopiero z początku zimy. To błąd, gdyż morsować można także latem.

Zbiornik został wykonany w całości ze specjalistycznych materiałów izolujących, które w zasadzie całkowicie hamują wymianę cieplną. W rezultacie może utrzymywać odpowiednio niską temperaturę wody nawet przez 7 dni! To kapitalny wynik, zważając na możliwość użytkowania zbiornika także w razie upałów i zarazem także wyróżnik na tle innych modeli. Trójwarstwowa izolacja jest w zasadzie gwarantem tego, że produkt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających morsów.

Czym cechuje się zbiornik do morsowania Ice Box?

Beczka do morsowania zapewnia możliwość kąpieli w niezwykle chłodnej wodzie nawet wtedy, gdy na zewnątrz nie można liczyć na niskie temperatury. Do rozpoczęcia procesu wystarczą kostki lodu oraz chwila wolnego czasu, a w zasadzie jedynie 5 minut – tyle bowiem potrzeba do rozłożenia beczki oraz tyle samo do jej złożenia. To ogromnie istotne zagadnienie dla osób, które zwracają szczególną uwagę na swój wolny czas, którego nie chcą poświęcać na wielogodzinne przygotowywanie się do morsowania.

Morsowanie, co bardzo istotne, jest procesem polegającym na sukcesywnym i kontrolowanym wychładzaniu organizmu, który to musi aktywnie walczyć z coraz niższą temperaturą ciała. Dlatego też w beczce znajduje się nowoczesna technologia Arctic™, jak i izolacja zastosowana również na warstwie wierzchniej. W rezultacie zalety morsowania można odczuć także w trakcie szczególnie upalnego lata.

Warto morsować latem, czy czekać na zimę?

Zdecydowanie warto morsować zarówno zimą, jak i latem. Ograniczenie tej aktywności tylko do mroźnej zimy nie ma żadnego logicznego sensu, poza pewnymi przyzwyczajeniami, gdyż każdy z nas chłodną, wręcz lodowatą wodę, kojarzy mimowolnie wyłącznie z równie mroźnym, śnieżnym otoczeniem. Nie musi tak być. Sezon zimowy nie jest jedynym, w którym można uprawiać morsowanie – zbiorniki są idealnym rozwiązaniem do morsowania latem, kiedy to ciało szczególnie dobrze reaguje na kąpiel w chłodnej wodzie. Przyjemnej, rześkiej i niezwykle relaksującej. Warto wzmocnić swój organizm, zwiększyć jego siły witalne, a także poprawić radość z życia, kupując zbiornik IceBox by Viby™ – nowoczesną formę walki z chronicznym uczuciem zmęczenia, zakwasami oraz brakiem motywacji względem życia codziennego. W składzie znajduje się wszystko to, co niezbędne do rozpoczęcia letniego morsowania, w tym zbiornik, pokrywa zewnętrzna i wewnętrzna oraz pompka ręczna i kijki stabilizujące.

Komentarze

Dodaj komentarz